Tartu algviisik viskas kõik meeskonna punktidest ja jättis võõrsil Rakvere põnevusmängus võiduta

-Priit Vene ja Tartu Ülikool | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliiga reedeses ainsas mängus teenis Tartu Ülikooli meeskond võõrsil Rakvere Tarva üle raske 88:84 võidu.

Rakvere Tarvas – Tartu Ülikool 84:88 (18:28, 20:16, 24:20, 22:24)

Tasavägiselt alanud avaveerandil tegi Tartu 9:10 seisult 10:0 spurdi ning Kregor Hermeti ja Tanel Soku korvide toel mindi 28:18 juhtima. Devin Lee Harrise ja Egert Halleri kaugvisetest pääses Rakvere siiski mängu tagasi, kuid teise veerandaja keskpaigas olid külalised 13 punktiga ette pääsenud. Rakvere oli seejärel taas kahel korral kaugelt täpne ning pärast Renato Lindmetsa kahte järjestikust lähiviset oli seis 38:41. Robert Valge kolmepunktiviskest siirduti poolajale Tartu 44:38 eduseisust.

Valge jätkas kolmanda veerandaja alguses sealt, kust avapoolajal pooleli jäi ning tõi viis punkti järjest, millega oli vahe taas 11 punkti. Rakvere aga vastas 10:2 spurdiga ja 3.38 enne veerandaja lõppu aitas Kristo Saage omad üle pika aja 54:53 ette. Kerge initsiatiivi haaras seejärel uuesti Tartu ning viimasele neljandikule mindi vastu seisult 62:64 kodumeeskonna poolt vaadatuna. Järgnevad 8,5 minutit kulgesid äärmiselt tasavägiselt ning mitmel korral oli viigiseis tablool. 1.28 enne lõppu tabas Kregor Hermet lähedalt ja viigistas seisu 81:81 peale. Rakvere kaotas seejärel ka palli ning Hermet viis kaugviskest Tartu 84:81 juhtima. Robin Kivi, Sokk ja Valge suurendasid vabaviskejoonelt edumaa seitsmepunktiliseks ning kuigi Saage vastas keerulise kaugviskega, siis viimase üheksa sekundiga enam külalised võitu käest ei andnud.

Tartu jäi visketabavuses 58% – 44% peale. Lauavõitlus võideti 37:29 (ründelaud 9:7 Rakverele). Korvisööte andis Tartu rohkem 23:17 ja pallikaotuseid tehti samuti rohkem 19:12.

Robert Valge, Adomas Drungilas ja Kregor Hermet viskasid Tartu poolelt kõik 23 punkti, kellest viimased kaks võtsid veel vastavalt 7 ning 11 lauapalli. Tanel Sokk toetas omasid 14 punkti, 4 lauapalli ja 7 korvisööduga ning Robin Kivi sai kirja 3 punkti ja 6 lauapalli.

Devin Lee Harris oli Rakvere parim 20 punkti ja 8 lauapalliga. Kristo Saage lisas 17, Thomas Theddus Hamilton IV 15 (lisaks 5 lauapalli), Renato Lindmets 14 (lisaks 7 lauapalli ja Egert Haller 12 punkti.

“Tartu kontrollis esimest poolaega. Kahel korral kolmandal veerandajal nad pakkusid võimalust ja korra ka neljandal. Saime ette, aga siis tegime täislollusi. Oli teada, et Hermet, Valge ja Sokk viskavad. Puupead oleme, jätsime nad ikka vabaks. Meie alustasime väga kehvalt, liiga individuaalselt. Kõik tahtsid kangelased olla. Hea, et üldse kuue peale poolajaks saime. Sellist mängu, nagu Ventspilsi vastu oli, ei suutnud me näidata. Eks täna võrdsete võitlus oli, ega nii ka nüüd pole, et kõigile paneme ära. Väsimuse taha pugeda ei saa. Ütlesin kohe pärast Ventspilsi mängu, et päris nii pole, et nii hakkabki olema. Arvan siiski, et midagi kurta ka pole, oleme seitse võitu saanud,” rääkis Rakvere Tarva tagamängija Kristo Saage Telia TV-le antud intervjuus.

“Raske mäng tõesti, just emotsionaalselt ja füüsiliselt. Alguses tulime hästi peale ja nemad võib-olla ka ehmatasid ära. Olime kümnega ees ja tegime neli pallikaotust järjest, mille pealt lasime nad mängu tagasi. Nii ta läkski mängu lõpuni välja. Suutnuks me mõõna ära hoida, oleks kergemini läinud, aga vähemalt tuli võit. Me ei andnud vaimselt alla, ei lasknud pead norgu ja püüdsime edasi. Nende kaitse on selline, et võib rivist välja lüüa, aga sellega ei saa põhjendada meie eksimusi. See oli ülioluline võit, võib-olla selle hooaja magusaim võit. Oli raske periood selja taga. Kiidan kogu meeskonda, kõik suutsid end kokku võtta. Enne seda väikest puhkust oli meil seda võitu väga vaja,” ütles Tartu Ülikooli korvialune jõud Kregor Hermet.

Eesti-Läti korvpalliliigas toimuvad järgmised mängud laupäeval, 21. detsembril, kui vastamisi on BK Ogre – BK Ventspils ning Jurmala – BK Liepaja. 22. detsembril kohtuvad Latvijas Universitate ja VEF Riga.