fbpx
Close

INTERVJUU | Simona Bartkova – endisest Taani koondislasest lauavõitleja, kes aitas tartlannad esiliiga võitjaks

-Simona Bartkova | Foto: Siim Semiskar

Lõppenud hooajal Eesti naiste korvpalli esiliigas põhiturniiri kuuendalt kohalt üllatuslikult võitjaks kerkinud Tartu Ülikooli naiskonna koosseisus on üks väga huvitava taustalooga naine Simona Bartkova. Tšehhist pärit, aga enamuse oma elust Taanis elanud ning pikalt ka Taani rahvusnaiskonda esindanud Bartkova on doktorikraadiga mikrobioloog, kes lisaks korvpallile tegeleb aktiivselt ka CrossFitiga.

Suuresti tänu naiskonnakaaslasele Mirjam Nikolaile juba aastaid Eestis elanud Bartkova tegi siinmail oma esimesed mängud hooajal 2018/19 Keila Korvpallikooli naiskonna eest ning esindas Keilat kokku neli aastat. Tänavusel hooajal Tartu Ülikooli tiimiga liitunud Bartkova igapäevaselt tartlannadega küll koos trenni ei teinud, aga käis mängudel abis ning oli suureks jõuks peamiselt just lauavõitluses, kui tema hooaja keskmine näitaja oli 11,5 lauapalli (liigas paremuselt 3. näitaja). Finaalmatšis sai ta kirja koguni 24 lauapalli, neist 11 ründelauast.

Korvpall24 portaal tegi Bartkovaga intervjuu, kus uurisime tema tausta, karjääri kulgemist enne Eestisse tulekut, Eestisse kolimise tagamaid, tema mängulisi plusse ja miinuseid ning arvamust Eesti korvpalli kohta. Tahtsime ka teada, kes olid Bartkova jaoks Eesti naiste esiliigas kõige keerulisemad vastased, keda lauavõitluses blokeerida ja mida ta mäletab kõige eredamalt oma pikaajalisest koondisekarjäärist.

scroll to top