Childress naasis ja viis oma resultatiivse mänguga veerandfinaalseeria Raplasse tagasi

-Brandon Childress | Foto: Siim Semiskar

Paf Korvpalli Meistriliigas kohtusid reedel ainsas veerandfinaalmängus Tartu Ülikool Maks & Mooorits ja Rapla Avis Utilitas. Seeria esimeses mängus Raplat üllatanud Tartu võitis nüüdki avaveerandi, aga poolajaks oldi kümne punktiga kaotusseisus. Kolmandale veerandajale tuldi aga parema häälestatusega tagasi ja seitsme minutiga suudeti seis viigistada 40:40 peale. Rapla vastas 9:2 spurdiga, eduseisu enam käest ei antud ja tugeva neljanda veerandaja toel vormistati kindel 74:54 võit.

Tartu Ülikool Maks & Moorits – Rapla Avis Utilitas 54:74 (13:12, 13:24, 16:13, 12:25)

Visketabavuses jäi Tartu 40% – 39% peale. Lauavõitluse võitis Rapla 37:36 (ründelaud 6:4). Korvisööte andsid mõlemad meeskonnad 14, vaheltlõikeid tegi enim Rapla 10:7. Pallikaotuseid kogunes Tartul 19, Raplal 10.

Brandon Childress viskas Rapla parimana 21 punkti ja tegi 3 vaheltlõiget. Roberts Freimanis lisas 12 punkti ja 7 lauapalli ning Tom Kaldre kogus 11 punkti, 3 lauapalli, 6 korvisöötu ja tegi 4 vaheltlõiget. Sven Kaldre nimele jäi 10 punkti ja 7 lauapalli.

Hendrik Eelmäe tõi Tartu eest 14 punkti ja hankis 6 lauapalli. Robin Kivi järgnes 13 punkti, 5 lauapalli ja 3 korvisööduga ning Emmanuel Wembi tegi kaksikduubli 11 punkti ja 13 lauapalliga, kes andis veel ka 4 korvisöötu.

“Tegime väiksed korrektuurid. Tänane mäng näitas, et võib-olla eelmine mäng oli tööõnnetus. Kivi, Wembi ja Charles Barton on need kolm venda, kes tuleb kinni võtta. Täna saime Bartoniga päris hästi hakkama (Barton piirdus 3 punkti, 3 lauapalli ja 4 korvisööduga). Neile paneme kõige rohkem rõhku. Homne on vaimne mäng, füüsiliselt on kõik väsinud. Kes rohkem tahab, see võidab. Ta (Childress puudus avamängust – toim.) on terve, aga paar mängu vahele jäänud ja siis ikka oled veidi roostes tagasi tulles. Homme sõltub kõik sellest, kuidas täna taastume ja kuidas vaimselt valmis olla. Tuleb endast maksimum välja panna,” rääkis Rapla mängumees Saimon Sutt Inspira vahendusel antud intervjuus.

Paf Korvpalli Meistriliigas peetakse laupäeval, 24. aprillil ära kaks veerandfinaalmängu, kui Rapla võõrustab otsustavas matšis Tartut ja esimese veerandfinaalmängu võitnud Rakvere Tarvas heitleb võõrsil TalTechiga.