fbpx
Close

Eesti 3×3 koondised mängivad EM-kvalifikatsiooni juuni lõpus Rumeenias

-3x3 korvpall | Foto: Siim Semiskar

-3×3 korvpall | Foto: Siim Semiskar

26.-27. juunini toimuvad 3×3 korvpalli Euroopa meistrivõistluste kvalifikatsioonid Rumeenias ja Iisraelis. Eesti 3×3 koondised pääsesid Rumeenias, Constantas toimuvale valikturniirile. Nii meeste kui naiste arvestuses saavad neli paremat 10.-12. septembrini Pariisis toimuvale 3×3 korvpalli EM-finaalturniirile.

Eesti 3×3 koondiste peatreener Siim Raudla: „Endiselt jääb kripeldama, et eelmise aasta EM ära jäeti ning meie otsepääsmed hea töö tulemusena nii naiste kui ka meeste arvestuses läksid “lörri” ja peame sel aastal taas alustama kvalifikatsiooniturniiridelt.“

Raudla sõnul soovitakse võistlustele vastu minna parimate võimalike koondistega. „Üritame koostöös Priit Venega komplekteerida võimalikult tugevad koondised, et pääseda nende kaheteistkümne riigi hulka, kes septembris Pariisis toimuval finaalturniiril mängima hakkavad. Olgugi, et sõel on väga tihe ning kahelt kvalifikatsiooniturniirilt kokku jagatakse välja vaid neli kohta. Kvalifikatsiooniturniirid toimuvad sel suvel taas juuni lõpus, mis peaks olema meile sobiv aeg, et kasutada koostöös saalikoondiste treeneritega kõiki oma parimaid mängijaid.“

„Mis teeb 3×3 atraktiivseks on kindlasti ka tõdemus, et sellel alal pole selliseid traditsioone nagu saalikossus. See tähendab omakorda, et kõik on võimalik. Kui vaatame, mis riigid on finaalturniirile pääsenud ja kes kvalifikatsioonis osalevad, siis põnevust jagub. Meile Alexelas sellised uued ja atraktiivsed valdkonnad meeldivad, kus on võimalik teed tulevikule sillutada,“ sõnas 3×3 koondiste mängude kohta AS Alexela juhatuse esimees Aivo Adamson.

3×3 EM-finaalturniirile said otsepääsme korraldajariik Prantsusmaa ning meeste arvestuses Serbia, Venemaa ja Sloveenia, naiste arvestuses Venemaa, Holland ja Rumeenia.

Rumeenias toimuval kvalifikatsioonil osalevad lisaks Eestile Rumeenia, Läti, Ungari, Ukraina, Valgevene, Slovakkia, Leedu, Rootsi, Suurbritannia, Iirimaa, Kosovo, Hollandi, Gruusia ja Küprose meeste võistkonnad ning Rumeenia, Läti, Ungari, Ukraina, Valgevene, Slovakkia, Leedu, Rootsi, Suurbritannia, Iirimaa, Kosovo ja Serbia naiskonnad.

Mai alguses jagatakse võistkonnad FIBA 3×3 reitingutabeli alusel nelja alagruppi, millest kaks paremat pääsevad edasi veerandfinaali. Veerandfinaali võit viib Pariisi, FIBA 3×3 EM-finaalturniirile.

Eesti 3×3 koondised tuleb kinnitada hiljemalt 18. juuniks, Rumeeniasse lennatakse 24. juunil. Eesti 3×3 koondiste peatoetaja on Alexela.

scroll to top