fbpx
Close

Vigastada saanud Mihkel Kirves: super, et see mäng ära tuli, sest reedel ma poleks valmis veel

-Mario Paiste ja Mihkel Kirves | Foto: Siim Semiskar

-Mario Paiste ja Mihkel Kirves | Foto: Siim Semiskar

Paf korvpalli meistriliigas pääses esimese meeskonnana veerandfinaalidest nelja hulka põhiturniiril teise asetuse saanud Pärnu Sadam, kes neljapäeval alistas teistkordselt Tallinna Kalev/TLÜ. Esimesele kohtumisele sarnase stsenaariumi järgi kulgenud matšis said pärnakad oma mängu käima alles viimasel veerandil ning võites lõpuks numbritega 78:68 (15:15, 13:20, 19:23, 31:10).

“Vinge! Tuli jube raskelt, aga õnneks tuli ära. Lõpp hea, kõik hea,” kommenteeris pärast lõpuvilet Pärnu meeskonna Facebooki lehel avaldatud videos võitjate ääremängija Mihkel Kirves. “Alustasime jube närviliselt ja hävisime ise kaitselauaga. Nad said esimesel poolajal nii palju ründelauapalle. Lõpus saime laua kontrolli alla ja sealt see võit tuli.”

Ta jätkas: “Ise võtsime rünnakul nii valesid otsuseid vastu. Tõmbasime ise nii krampi jälle. Tahtsime vägisi hakata punnitama, kes vaba oli, tahtis kohe ise teha. See pole meie mäng. Me peame võistkonnana lõplikult oma rünnakulahendused leidma ja viskajatele pallid andma.”

Kirves ise piirdus hüppeliigese trauma tõttu vaid 15 mänguminutiga ning teisel poolajal vaatas kaaslaste ponnistusi pingilt ja jäi lõpptulemusega rahule. “Väga tublid. Ma kartsin küll… ise tahaks hirmsasti mängu minna, aga super, et see mäng selliselt ära tuli, sest homme (täna – toim.) ma poleks valmis veel. Jalg läks küllaltki tugevalt, aga poolfinaalideks olen tagasi.”

Avapoolajaga 10 punkti, 4 lauapalli ja 3 söötu kirja saanud Kirves tõi eraldi välja Pärnu kaks leegionäri: “Linards (Jaunzems) ja Edon (Maxhuni) tegid üsnagi hea mängu. Linards pani otsustaval hetkel korvid ja Edon pani paar väga valusat kolmest. Kokkuvõtteks meeskonnamäng ja puhas meeskonna võit.”

Kirvese sõnul ta teises veerandfinaalis pöialt kummalegi meeskonnale ei hoia ning lihtsalt oodatakse, kas neile tuleb vastu hetkel seerias 1-0 peal olev Tartu Ülikool Maks & Moorits või Rapla Avis Utilitas. “Oleme mõlemaid võitnud sel hooajal. Raplaga on 5-0 ja Tartuga 5-1. Vaatame, kes tuleb, meie oleme lahinguteks valmis.”

scroll to top