Pärnu mängis tulega, aga järjekordselt viimasel veerandajal lagunenud Kalev/TLÜ poolfinaalkohta vastu ei võtnud

-Pärnu Sadam | Foto: Siim Semiskar

Paf Korvpalli Meistriliigas toimus neljapäeval üks veerandfinaalmäng, milles Tallinna Kalev/TLÜ võõrustas Pärnu Sadamat. Avaveerand kulges Pärnu kerge initsiatiiviga, mille käigus mindi 15:9 juhtima, aga Kalev/TLÜ vastas 6:0 spurdiga. Tasavägiselt jätkus kohtumine ligi kuus minutit, misjärel tegi kodumeeskond 25:26 seisult 10:2 spurdi ning poolajaks oli seega Kalev/TLÜ ees. Võõrustajad olid dikteerivamaks pooleks ka kolmandal veerandajal ning otsustavad kümme minutit algasid nende 11-punktilisest eduseisust. Pärnul kulus pea kaheksa minutit, et üle pika aja ise juhtima minna ning sarnaselt esimesele veerandfinaalmängule viimase neljandiku suurelt kaotanud Kalev/TLÜ võttis nüüd vastu 68:78 kaotuse ja Pärnu liikus poolfinaali.

Tallinna Kalev/TLÜ – Pärnu Sadam 68:78 (15:15, 20:13, 23:19, 10:31)

Visketabavuses jäi Kalev/TLÜ 42% – 40% peale ja lauavõitlus võideti 40:36 (ründelaud 15:12). Korvisööte andis Pärnu rohkem 20:9, vaheltlõikeid tegid mõlemad meeskonnad 5. Pallikaotuseid kogunes Kalev/TLÜ-l 18, Pärnul 15.

Linards Jaunzems viskas Pärnu parimana 20 punkti ja võttis 8 lauapalli. Edon Maxhuni lisas 19 punkti ja 5 korvisöötu ning Robert Valge sai kirja 12 punkti ja Mihkel Kirves 10 punkti, 4 lauapalli ja 3 korvisöötu.

Antonio Williams oli Kalev/TLÜ resultatiivseim 19 punkti, 5 lauapalli ja 5 korvisööduga. Karl-Johan Lips tegi kaksikduubli 17 punkti ja 11 lauapalliga ning Parker Van Dyke järgnes 12 punkti ja 3 lauapalliga.

“Võib öelda, et jällegi esimesed kolm veerandaega ei saa end käima. Ei suuda vabadelt kohtadelt viskeid sisse panna, aga viimasel veerandajal tegutsesime rohkem meeskondlikumalt. Oleme rahul, kuigi see tuli raskelt. Usun, et oleme paremas vormis kui nemad (Kalev/TLÜ). Nad väsisid viimasel veerandajal rohkem ära ja nii kaldusid mõlemad mängud ka meile,” ütles Pärnu Sadama mängumees Märt Rosenthal Inspira vahendusel antud intervjuus.

Paf Korvpalli Meistriliigas peetakse reedel, 23. aprillil ära üks mäng, kui esimese veerandfinaalmängu võitnud Tartu Ülikool Maks & Moorits on võõrustamas Rapla Avis Utilitast.