Mitt ja Chieti kindlustasid põhihooaja viimases mängus play-off koha

-Arnold Mitt ja Chieti Basket 1974 korvpallimeeskond | Foto: Chieti Basket 1974 Facebook

Itaalia esiliigas lõppes eile õhtul hooaja esimene faas. Viimases alagrupimängus alistas Arnold Miti koduklubi Chieti Basket 1974 võõrsil 73:63 San Severo Cestistica ning kindlustas sellega pääsu play-off’i.

Seejuures kallutas Chieti klubi kohtumise enda kasuks alles viimasel veerandajal, mis võideti 24:12.

Miti roll oli tagasihoidlik. 210 cm pikkune keskmängija sai väljakule pooleteiseks minutiks ning ei saanud selle ajaga kirja mitte ühtegi statistilist näitajat.

Chieti parimad skooritegijad olid Davide Meluzzi ja Paulius Sorokas, kes mõlemad viskasid 16 punkti. San Severo poolelt vastas Marco Contento samuti 16 punktiga.

Chieti kogus oma alagrupis 12 võitu ja sama palju kaotusi ning sai kuuenda koha. Täpselt sama palju võite ja kaotusi kogus ka Kaspar Treieri ja Mikk Jurkatamme endine koduklubi Ravenna, kuid paremus omavahelistes mängudes andis eelise Chietile.

Järgmisena ootab Chietit ees hooaja teine faas, kus omavahel mängivad kummaski alagrupis neljanda kuni kuuenda koha saanud meeskonnad. Kõik kuus meeskonda on pääsu play-off’i juba kindlustanud. Chieti lõplik asetus selgub pärast teise faasi kohtumisi.