Keltern haaras Saksamaal finaalseerias juhtohjad

-Mailis Pokk | Foto: rutronik-stars-keltern.de

Saksamaa kõrgliigas on jõutud hooaja kulminatsioonini. Kolme võiduni peetavas finaalseerias selgitavad Saksamaa valitseja omavahel välja suurfavoriit ja sel hooajal juba kaks korda karikat pea kohal hoida saanud Kelterni Rutronik Stars ja üllatuslikult finaali jõudnud Osnabrücki GiroLive Panthers. Keltern, kelle rivistuses on ka Eesti koondislased Mailis Pokk ja Janne Pulk, näitas finaali avavaatuses seisusekohast mängu ja võttis 70:54 (9:17, 20:12, 26:11, 15:14) võidu.

Finaali uimaselt alustanud Keltern kaotas avaveerandi tänu ilmetule ründemängule 9:17. Paanikat sellest ei tekkinud, ning järgmisel kolmel veerandajal polnud võõrustajatele Osnabrückist tulnud külalistest suurt vastast. Sotid tehti lõplikult selgeks 26:11 võidetud kolmanda veerandajaga.

Väga ühtlaselt skoorinud Kelterni pallurite seast kerkis kõige resultatiivsemaks Andrijana Cvitkovic 15 punktiga. 11 silma lisas omalt poolt Alexandria Kiss-Rusk. Mailis Pokk viibis väljakul 18 minutit, mille jooksul noppis 5 lauapalli ja andis ühe korvisöödu. Janne Pulk teenis 3 mänguminutit, mille jooksul viskas 2 punkti ja andis ühe resultatiivse söödu.

Külaliste poolelt viskas 13 punkti Samantha Führing ja 11 silmaga lõpetas Kata Takacs. Seeria teine kohtumine toimub homme Osnabrückis.