EESTLANNAD VÄLISMAAL | Lass tegi Hispaania kõrgliigas hooaja parima mängu, Pokk ja Bratka võitsid Prantsusmaal

-Kadri-Ann Lass ja IDK Euskotren korvpallinaiskond | Foto: IDK Euskotren Twitter

Välismaal mängivatel Eesti naiskorvpalluritel läks eelmisel nädalal nii Hispaanias kui Prantsusmaal väga hästi, kui koondislased Kadri-Ann Lass, Maaja Bratka ja Mailis Pokk olid nii ise korralikus hoos kui said ka võidurõõmu tunda. Kahjuks Islandil on Greeta Üprus endiselt veel võiduta.

Hispaania kõrgliigas on Kadri-Ann Lass ja IDK Euskotren oma mängu korralikult käima saanud, kui hooaja alguse kahe kaotuse järel on nüüd järjest võetud neli võitu ja tõustud tabelis kolmandale reale. Viimati alistati 84:73 (22:17, 21:11, 25:17, 16:28) Jairise (2-4) naiskond, kirjutab Basket.ee.

Rõõm on tõdeda, et koos naiskonna eduga on järjest suuremasse rolli tõusnud ka Lass, kes tegi selles kohtumises tänavuse hooaja kõige resultatiivseima ja edukama esituse. Algviisikus platsile joostes kogus Lass 31,5 minutiga 12 punkti (kahesed 3/3, kolmesed 2/3), ühe lauapalli, 3 resultatiivset söötu, ühe vaheltlõike ja ühe viskeblokeeringu.

Joy Brown tõi võitjate parimana 25 punkti, 12 lauapalli ja 4 korvisöötu, Mariam Coulibaly arvele kanti 18 silma ja 6 lauapalli ning Natalia Rodriguez lisas 11 silma. Kaotajate poolel vastasid Erika De Souza ja Lashann Higgs võrdselt 23 punktiga.

Prantsusmaa naiste esiliigas teenis Maaja Bratka ja Mailis Poki kodunaiskond Champagne Basket tabelisse kahe kaotuse kõrvale teise võidu, kui 71:53 (27:12, 15:13, 15:8, 14:20) mängiti võõrsil üle Mondeville (2-2).

Mailis Pokk kogus 29 mänguminutiga 10 punkti (kahesed 0/4, kolmesed 3/4, vabavisked 1/2), 5 lauapalli, 2 resultatiivset söötu, 2 vaheltlõiget, 3 pallikaotust ja 2 isiklikku viga. Maaja Bratka arvele kanti 24 minutiga 9 punkti (kahesed 4/8, kolmesed 0/3, vabavisked 1/1), 6 lauapalli, 2 vaheltlõiget, üks viskeblokeering, 3 pallikaotust ja 3 isiklikku viga.

Champagne Basketi poolel paistsid lisaks eestlannadele silma veel 14 punkti, 9 lauapalli, 5 söötu ja 3 vaheltlõiget kogunud Stepha M’baye ning 10 silma ja koguni 13 söötu kirja saanud Evita Herminjard. Kaotajate parim oli 21 punkti visanud Vaciana Gomis.

-Greeta Üprus ja Reykjaviki IR | Foto: IR-Karfa Facebook

Islandi naiste kõrgliigas sai Greeta Üpruse tööandja Reykjaviki IR tablisse kaheksanda kaotuse, kui 49:93 kaotati liiga hetke teisele Haukarile (7-1).

Algviisiklasena 28 minutit mänginud Greeta Üprus oli nagu tavaks saanud oma naiskonna üks paremaid, kui kogus 15 punkti (kahesed 1/6, kolmesed 4/7, vabavisked 1/1), 6 lauapalli, ühe viskeblokeeringu, 3 pallikaotust ja 3 isiklikku viga.

Veel suutsid IR-i poolel vastastele mingitki vastupanu osutada ameeriklanna Jamie Cherry, kes kogus 14 silma ja 5 lauapalli, ning islandlanna Rebekka Hjalmarsdottir, kelle arvele jäi 8 punkti.