Rapla resultatiivne algviisik juhtis meeskonna Tartu üle otsustavas mängus poolfinaali

-Rapla Avis Utilitas | Foto: Siim Semiskar

Paf Korvpalli Meistriliiga laupäeval toimunud kolmandas veerandfinaalmängus võõrustas Rapla Avis Utilitase meeskond Tartu Ülikool Maks & Mooritsat. Esimese kohtumise kaotanud, kuid teise võitnud ja sellega seeria viigistanud Rapla võitis avaveerandi 19:14 ja poolajaks oldi juba 14 punktiga ees. Kolmandal veerandajal ei õnnestunud Tartul samuti vahet vähendada ning viimast neljandikku selgelt domineerinud Rapla sai kokkuvõttes 83:55 võidu ja liikus edasi poolfinaali, kus ees ootamas Pärnu Sadam.

Rapla Avis Utilitas – Tartu Ülikool Maks & Moorits 83:55 (19:14, 25:16, 17:15, 22:10)

Visketabavuses jäi Rapla 45% – 31% peale ja lauavõitlus võideti 48:41 (ründelaud 12:11 Tartule). Korvisööte andis Rapla rohkem 18:12, vaheltlõikeid tegi enim Tartu 6:5. Pallikaotuseid kogunes Raplal 10, Tartul 11.

Brandon Childress viskas Rapla parimana 20 punkti, võttis 4 lauapalli ja andis 7 korvisöötu. Roberts Freimanis lisas 15 punkti ja 8 lauapalli ning Al-Wajid Aminu kogus 12 punkti, 9 lauapalli ja 3 korvisöötu. Sven Kaldre sai kirja 10 punkti, 4 lauapalli ja 4 korvisöötu ning Tom Kaldre nimele jäi 8 punkti ja 4 lauapalli.

Tartu poolelt tõi Hendrik Eelmäe 10 punkti ja 4 lauapalli, Tomas Balciunas 10 punkti ja 5 lauapalli ning Oliver Suurorg samuti 10 punkti, 6 lauapalli ja andis veel 4 korvisöötu. Robin Kivi lisas 8 punkti ja 5 lauapalli.

“Tahan tänada Tartu meeskonda, treenereid ja mängijaid. Nemad tegid sellest seeria. Esimene mäng saime korralikult tappa ja pinged tekkisid peale. Eile valmistasime mehi ette ja võib-olla kogemus andis meile need võidud. Eks usaldasin rohkem ka neid mehi, kes play-off‘e varasemalt mänginud. Kiitus neile. Nagu Pat Riley ja Jaak Salumets on öelnud, siis play-off’i mängitakse seitsmekesti. Eks Brandoni vigastus võttis meilt ühe käigu ära, kuigi oli ka siis esimeses mängus variant. Roberts ja Tom langesid aga vigadega välja ja Tartu võttis võimalusest kinni. See olekski kokkuvõtlikult öelduna, mis avamängus juhtus. Teadsime, et kui võidame, siis tõenäoliselt saame Pärnu vastu, aga nagu seeria näitas, siis ei olnud ka neil kerge. Usun, et Rapla ja Pärnu vastasseis saab olema sel kevadel üks vägevamaid,” rääkis Rapla Avis Utilitase peatreener Toomas Annuk Delfi vahendusel antud intervjuus.

“Nagu näha, siis meilt madala skooriga mäng. Ei suutnud oma viskeid tabada, kuigi kohad mängisime välja. Lasime nad jooksma ja kiirrünnakust nemad tabasid hästi. Siit see vahe tuligi. Täna kõik võitlesime kõvasti, aga paraku nemad tabasid otsustavatel hetkedel rohkem. Eks kolmas mäng ka nädala jooksul, kellel rohkem asi jalgades ja kellel mitte, ei oska öelda. Läksime hooaja käigus oma asjadega edasi, milles oli plaanitud. Hooaja lõpus saime päris hea tiimitunnetuse kätte. Kahju, et see seeria nii läks. Oleks väga tahtnud võita,” ütles Tartu Ülikool Maks & Mooritsa mängumees Oliver Suurorg Inspira vahendusel antud intervjuus.