Poolaja võitnud TalTech eksis lõpusekundi viskel ja Rakvere sammus poolfinaali

-Rakvere Tarvas | Foto: Siim Semiskar

Paf Korvpalli Meistriliiga laupäeval toimunud esimeses veerandfinaalmängus olid vastamisi TalTech ja Rakvere Tarvas. Võõrsil avamängu kaotanud TalTech asus nüüd 20:17 juhtima ja poolajaks oldi seitsme punktiga ees. Rakvere vastas aga tugeva kolmanda veerandajaga ja läks omakorda kolme punktiga juhtima. Viimane neljandik kulges tasavägiselt ning 69:71 seisult oli Eric Schmalzil võimalus kohtumine lisaajale viia, kuid vise ei tabanud ning Rakvere teenis raske 71:69 võidu, millega pääseti poolfinaali.

TalTech – Rakvere Tarvas 69:71 (20:17, 17:13, 15:25, 17:16)

Visketabavuses jäi Rakvere 43% – 39% peale. Lauavõitluse võitis TalTech 40:33 (ründelaud 14:8). Korvisööte andis TalTech rohkem 16:13 ja vaheltlõikeid tehti samuti rohkem 4:3. Pallikaotuseid kogunes TalTechil 12, Rakverel 10.

Devin Harris kerkis Rakvere parimaks 17 punkti, 5 lauapalli, 3 korvisöödu ja 2 vaheltlõikega. Sten Saaremäel sai kirja 16 punkti ja 7 lauapalli, Kristaps Gluditis lisas 15 punkti ja andis 3 korvisöötu ning Tormi Niits järgnes 14 punkti, 5 lauapalli ja 3 korvisööduga.

Oliver Metsalu oli TalTechi resultatiivseim 22 punkti, 8 lauapalli ja 4 korvisööduga. Erik Keedus tõi 15 punkti, 6 lauapalli ja 4 korvisöötu ning Eric Schmalz lisas 10 punkti ja 3 lauapalli.

“Muidugi väga hea saavutus. Müts maha TalTechi ees. Teine mäng skauting tehtud ja oli õnne täna. Neil oli selg vastu sein, kaitses pressisime nii palju kui jaksasime. Hoidsime kaitses Tanel Sokul, Keedusel ja Toomas Raadikul käsi vahel, et mitte neil lubada palju visata. Peatreener ütles poolajal, et asi on meis endis ja peame rohkem tahtma. Kindlasti saame head mängud poolfinaalis BC Kalev/Cramo vastu ja siis valmistume 3. – 4. koha mänguks,” rääkis Sten Saaremäel Inspira vahendusel antud intervjuus.

Päeva teises veerandfinaalmängus kohtuvad Rapla Avis Utilitas ja Tartu Ülikool Maks & Moorits.