Kelterni lahutab liigatiitlist üks võit, Mailis Pokk viimases kohtumises resultatiivseimate hulgas

-Mailis Pokk (#11) ja Janne Pulk (#13) ning Kelterni korvpallinaiskond | Foto: Rutronik Stars Keltern Facebook

Saksamaa kõrgliigas peeti ära teine finaalkohtumine. Kui 21. aprillil peetud avavaatuses jäi peale Kelterni Rutronik Stars 70:54, siis Osnabrückis toimunud teises mängus üritas kohalik GiroLive Panthers seeria üldseisu viigistada. Keltern arvas loomulikult teisiti ning seisuga 86:65 (24:15, 22:18, 18:11, 22:21) läksid külalised seeriat 2:0 juhtima.

Kui avakohtumises Kelternis alustasid võõrustajad harjumuspäratult uimaselt ja lasid avaveerandi selgelt võita Osnabrücki palluritel, siis korduskohtumiseks olid Starsi mängijad palju paremini valmis. Esimese veerandajaga kätte võidetud eduseisu suurendati mõne punktiga ka teisel perioodil ning poolajapausiks näitas tabloo eduseisu 46:33. Jalga sirgeks eduseisus ei lastud vaid suurendati iga 10-minutilise perioodiga eduseisu veelgi. Lõppskoor 86:65 tähendab seda, et liigatiitlist lahutab Mailis Poki ja Janne Pulga koduklubi vaid üks võit.

Kelterni rünnakukoormus lasus taaskord mängijate vahel ühtlaselt. Suurima punktisaagi kogus ameeriklanna Jasmine Thomas, kes viskas 17 punkti. 14 silmaga toetas Emmanuella Mayombo. võrdselt 12 punkti viskasid Tayler Mingo ja Milica Deura.

Kahekoalise punktisumma viskas ka Eesti koondislane Mailis Pokk, kes 13 mänguminuti jooksul sai kirja 10 punkti (kahesed 2/3, kolmesed 2/5. Lisaks noppis Pokk ühe lauapalli ja sooritas ühe vaheltlõike. Janne Pulk teenis mänguaega 4 minutit, mille jooksul viskas sisse oma ainsa kaugviske ja kogus 3 punkti. Lisaks jagas Pulk ka kaks korvisöötu.

Osnabrücki poolelt tekitasid Kelternile enim peavalu sarnaselt avakohtumisele Samantha Führing ja Kata Takacs. Mõlema palluri arvele kogunes 15 silma. Seeria järgmine, ja võimalik, et ka viimane, kohtumine toimub pühapäeval Kelternis.