fbpx
Close

EELVAADE | Kalev/Cramo läheb oma Ühisliiga viimases matšis võitlema parema tabelikoha nimel

-Chavaughn Lewis | Foto: Hendrik Osula/BC Kalev/Cramo

-Chavaughn Lewis | Foto: Hendrik Osula/BC Kalev/Cramo

BC Kalev/Cramo meeskond peab oma selle hooaja viimase mängu pühapäeval 25. aprillil kell 14:00 Krasonjarskis kohaliku Jenissei vastu. Kalevi jaoks on tegemist päris olulise mänguga, kuna võidu korral lõpetatakse hooaeg 10. kohal ja kaotus jätab tiimi 11. reale. Mitte vähetähtsam pole ka sportlik soov võtta Jenisseilt revanš kodusaalis saadud valusa kaotuse eest.

Kalev/Cramo tabeliseisu muudab keerulisemaks hooaja alguses koroonaviiruse tõttu tabelisse saadud 0:20 kaotus Lokomotiv-Kubani vastu. Kui teatavasti tavalise kaotuse eest saab meeskond tabelisse kirja ühe punkti, siis loobumiskaotus punktilisa ei anna. Just sellel põhjusel vajab Kalev pühapäeval võitu, et 10. koht kindlustada ja Jenissei selja taga hoida.

Eesti esiklubil on viimastes mängudes olnud erinevaid probleeme koosseisuga. Lisaks Eesti koondise mängujuhile Sten-Timmu Sokule, kes pikalt juba eemal olnud, vajab hiljutisest traumast taastumisest veel aega Janari Jõesaar ning eelmises kohtumises lihasevigastuse saanud Maurice Kemp samuti tiimiga kaasa ei reisinud. Ülejäänud mängumehed sõitsid Venemaale ja on valmis oma panuse andma.

Rääkides veel tabeliseisust, siis play-off’i jõudmiseks oleks pidanud Kalev koguma hooaja lõpuks 2-3 võitu rohkem, kui hetkel tabelis olev saldo 8-15. Hooaeg, eriti selle algus, oli konarlik ja tagasilööke täis, kus oma osa oli nii vigastustel kui koroonaviirusel. Hooaja lõpp on seevastu olnud väga kena, kui viimasest kaheksast mängust on võidetud viis. Kõige enam ehk ongi play-off’i pääsust ilma jäämist silmas pidades kahju kodus saadud kaotusest Jenissei vastu ning sellest, et kahest järjestikusest Permis peetud mängust kohaliku Parma vastu ei suudetud kumbagi võita.

Kalevi ja Jenissei kohtusid omavahel sel hooajal veebruari alguses ning siis tuli selles üsna olulises mängus tunnistada vastaste 86:75 paremust. Tookord oli Jenissei parim Dustin Hogue, kes viskas 23 punkti ja võttis 8 lauapalli. Leyton Hammonds lisas 18 silma ning Tyus Battle 12 punkti ja 9 lauapalli. Kalevi resultatiivseim oli nagu tihti tavaks saanud Marcus Keene, kelle arvele jäi 27 punkti. Maurice Kemp toetas teda 16 punktiga, teiste mängijate statistiline panus jäi tolles kohtumises tagasihoidlikuks. Vastased võitsid lauavõitluse 35:29 ning tabasid veidi paremini nii lähedalt, kaugelt kui ka vabaviskejoone tagant.

Jenissei on kogunud 6 võitu ja 17 kaotust ning sellega ollakse turniiritabelis 11. kohal. Täpselt sama võitude-kaotuste arvuga on 12. kohal Astana meeskond, kellel on pidamata veel mäng turniiritabeli punase laterna Minski Tsmoki võistkonnaga. Kui Jenissei võidab Kalevit ja Astana saab oma kohtumises samuti võidu kirja, siis tekib punktide järgi tabelit reastades surnud ring, kus Kalev jääb ikkagi 11. positsioonile.

Jenissei liidriteks on sel hooajal olnud Venemaa koondise kogemusega endine Moskva CSKA mängija Mihhail Kulagin ning kolm USA päritolu leegionäri. Suurim korvikütt on olnud kahe meetri pikkune ääremängija Leyton Hammonds, kes kogunud 14 punkti ja 4,8 lauapalli. Kulagini keskmiseks on olnud 13,5 punkti mängust ning 198 sentimeetri pikkune tagamängija Tyus Battle on panustanud 12,4 punkti. Parimaks lauavõitlejaks on kõigest 198 sentimeetri pikkune keskmängija Dustin Hogue, kelle arvel keskmiselt 11,9 punkti ja 7,5 lauapalli. Meeskonna parimaks söötjaks on olnud 185 sentimeetri pikkune mängujuht Kerron Johnson, kelle keskmised numbrid sellel hooajal on 6,7 punkti ja 3,9 resultatiivset söötu.

Kalev/Cramo ja kogu Ühisliiga parim korvikütt on Marcus Keene, kellel kirjas keskmised näitajad 19,6 punkti lisaks on ta ka võistkonna parim resultatiivsetes söötudes 5,1 korvisööduga. Chauvaughn Lewis on kogunud 14,1 punkti ja 4,5 söötu mängust. Parimaks eestlaseks on Janari Jõesaar, kes on kogunud 12,8 silma ja 6,9 lauapalli. Korralikku statistikat on näidanud ka kaks eesliinimängijat, Maurice Kempil on kirjas 12,5 punkti ja 5,5 lauapalli ning eelmises kohtumises 17 lauapalli kogunud keskmängija Devin Thomasel 7,3 lauapalli. Sellega on ta kerkinud ka meeskonna parimaks lauavõitlejaks, lisaks temalt ka 9,3 punkti.

Enamuse statistiliste näitajate poolest kuulub Jenissei liiga tagumiste hulka ning Kalev/Cramo on neist veidi parem olnud nii visatud punktide (78,5 vs 77,3), võetud lauapallide (33,8 vs 31) kui antud resultatiivsete söötude (17,1 vs 15,6) arvestuses. Jenissei on aga edukamana hakkama saanud kaugvisete tabamisega (38,3% vs 37%) ning samuti on vastastelt välja meelitatud rohkem vigu. Samas on tähelepanuväärne see, et kui Kalev/Cramo teeb mängus meeskonna kohta kõige vähem isiklikke vigu, siis Jenissei on tehtud vigade poolest esimene (25,1 vs 20,2).

Kuna viirusolukorra tõttu pealtvaatajaid endiselt saali ei lubata, siis on mängust võimalik pilti näha sport.television.ee keskkonnast, kus iga piletiostuga toetad BC Kalev/Cramo meeskonda.

Selle kohtumisega lõpetab BC Kalev/Cramo oma tänavuse hooaja VTB Ühisliigas ning edasi saab keskenduda täielikult Eesti meistrivõistlustele, kus play-off’is ollakse tänu põhiturniiri võidule sekkumas alates poolfinaalist. Tänavu ühe karikavõiduna Paf Eesti-Läti liiga juba kotti pannud Kalevi vastane võib selguda laupäeva õhtuks, kui omavahelise veerandfinaalseeria teises kohtumises sõidab 1-0 seeriat juhtiv Rakvere Tarvas külla TalTechile.

scroll to top