fbpx
Close

Kalev/Cramo võõrustab pühade-eelses matšis Moskva CSKA-d, saali on oodata sarnaselt mullusele suurt publikuhulka

-BC Kalev/Cramo. | Foto: Siim Semiskar

-BC Kalev/Cramo. | Foto: Siim Semiskar

Kalev/Cramo korvpalliklubi võõrustab sarnaselt eelmisele hooajal pühade paiku Saku suurhallis VTB Ühisliiga ja Euroliiga tiitlikaitsjat Moskva CSKA-d. Sel pühapäeval kell 17.00 algavale mängule on oodata neli-viis tuhat pealtvaatajat, otseülekande teeb kohtumisest Kanal 12 ja Postimees.ee.

CSKA on tänaseni ainus Ühisliiga klubi, keda Kalev pole veel võita suutnud. Kaheteistkümnest kohtumisest viimase kaotas Eesti esiklubi täpselt aasta aega tagasi, kui Kalev andis 4900-pealise kodupubliku ees kuulsatele vastastele küll kõva lahingu, ent jäi lõpuks alla 80:85.

Kui CSKA peatreenerina jätkab kuuendat hooaega kreeklane Dimitrios Itoudis, siis oma koosseisus tegi armee meeskond suvel mitmed olulised vangerdused. Tagaliini liiderkolmiku Nando De Colo, Sergio Rodriguezi ja Cory Higginsi lahkumise järel on juhtohjad enda kätte võtnud Euroliigas varasemalt nii Baskonia (toona Caja Laboral Kutxa), Ateena Panathinaikose kui ka Milano Olimpia põhimeeste hulka kuulunud Mike James. 29-aastane ja 185-sentimeetrine ameeriklane on visanud oma esimesel Ühisliiga-hooajal keskmiselt 18 punkti mängus (3p visete protsent 46!).

CSKA on idaliigas tänavu silma paistnud väga meeskondliku mänguga. Kui James on visanud keskmiselt 18 punkti mängus ja Will Clyburn on kasvatanud oma keskmise näitaja kolmandal CSKA-hooajal 15 punktini, siis vahemikus 5-11 punkti mängus on kogunud suisa kümme meest (!).

Keskmise Eesti korvpallisõbra jaoks on kindlasti tuttavad CSKA leegionäridest veel meeskonna tugisammas, 198-sentimeetrine tsenter Kyle Hines (6 p mängus), Kristjan Kanguri endine meeskonnakaaslane David Hackett (9 p mängus) ja lätlane Janis Strelnieks (8 p mängus).

Tuntumatest venelastest jätkavad meeskonnas ka tänavu mängimist Andrei Vorontsevitš (6 p keskmiselt), Nikita Kurbanov (6 p mängus), Mihhail Kulagin (2 p mängus) ja Aafrika juurtega Joel Bolomboy (10 p mängus).

CSKA on kaotanud tänavu Ühisliigas juba nii Krasnojarski Jenisseile, Peterburi Zeniidile kui ka Kaasani Unicsile, ometi paikneb meeskond Moskva oblasti Himki (11-0) järel tabelis teisel kohal. Euroliigas on nädala keskel kodus 100:74 Belgradi Crvena Zvezda alistanud Venemaa klubi hetkel viies 9 võidu ja 5 kaotusega.

Kalev on võitnud Ühisliigas 11 mängust 5 ja paikneb ülitihedas tabelis kuuendal positsioonil. Kalevi eest teevad pühapäeval Ühisliiga-debüüdi kaks uut korvialust jõudu, Michael Finke ja Sacha Killeya-Jones.

Kalevi koosseis on kalendriaasta viimases mängus järgnev: Sander Raieste, Sten Sokk, Tanel Kurbas, Kristjan Kangur, Janari Jõesaar, Martin Dorbek, Aigars Škele, Kristjan Kitsing, Martin Paasoja, Kyle Vinales, Michael Finke ja Sacha Killeya-Jones.

scroll to top