fbpx
Close

Kadrina Karude juhtohjad haarav Aivar Kuusmaa: esiliiga on minu jaoks natukene tume maa

Avatar
-Aivar Kuusmaa | Foto: Siim Semiskar

Eesti meeste esiliiga korvpalli meistrivõistlustel kuus järjestikust kaotust saanud mullune teise liiga tšempion Kadrina Karud tegi ootamatu käigu, tuues tiimi peatreeneriks Aivar Kuusmaa.

Ekskoondislane, kes on juhendanud Eesti meistriliigas TTÜ, Kalev/Cramo ja Rapla meeskonda ning võitnud nendega aastate jooksul kolm meistritiitlit, ühe hõbeda ning neli pronksi, võttis ohjad üle mitte sugugi vähem värvikalt Andres Sõbralt. Viimane põhjendas taandumist Karude peatreeneri postilt liiga suure koormusega, kirjutab Virumaa Teataja.

Eelmise aasta lõpus Rapla meeskonna peatreeneri kohalt taandunud 52-aastane Kuusmaa pole korvpallist kuigi kaugele läinud. Tänaseni tegutseb ta enda lõbuks Optibet Rahvaliiga satsi A. Le Coq treenerina. Sama meeskonna pallureid kavatseb ta lisaks Karudele jõudumööda nüüdki edasi juhendada.

Nii, nagu Raivole [Karude mänedžerile Raivo Tribuntsovile] lubasin, üritan aidata seda meeskonda nii palju, kui ma suudan. Pean vaatama, kui palju mu teised tegemised lasevad siin käia, aga esimene kokkulepe on jõuludeni ja seejärel vaatame edasi. Ise arvan, et küllap saan sättida nii, et teen kuni hooaja lõpuni,” rääkis Aivar Kuusmaa.

“Pean ütlema, et esiliiga on minu jaoks natukene tume maa, sest ma ei ole seda niimoodi jälginud. Tean, et esiliiga on läinud natukene professionaalsemaks. Kui see asi korra läbi teha, siis kogemus on see juba selles mõttes, et tuleb teha trenni mängijatega, kes käivad tööl ja õpivad. See on hoopis teine asi kui meistriliigas, kus teed tööd proffidega, kes mängivad raha eest.”

Kunagine täpse käega viskekahur teeb Karude peatreenerina debüüdi reede õhtul Kadrinas. Kell 19.15 algavas kohtumises võõrustab kohalik meeskond kuuest mängust teenitud nelja võiduga esiliiga turniiritabeli teise koha meeskonda KK Viimsi/Noto.

Loe täispikkuses artiklit Virumaa Teatajast…

scroll to top
Inline
Inline