EESTLASED VÄLISMAAL | Kotsaril ja Raiestel oli Baskonias kahe võidu nädal, Drell on G Liigas jätkuvalt superhoos

-Sander Raieste (keskel) Berliini Alba vastu | Foto: EPA/Scanpix

Võõrsil mängivate Eesti korvpallurite koduklubid pidasid lõppenud nädalal taas arvukalt kohtumisi. Maik-Kalev Kotsar ja Sander Raieste said võidurõõmu tunda nii Euroliigas kui ka koduses sarjas, Kristian Kullamäe tegi Hispaanias resultatiivse esituse, Janari Jõesaar oli Poolas oma klubi parim lauavõitleja, Karl Johan Lips tõusis Itaalias üleplatsimeheks ja Henri Drell jätkas NBA tütarliigas suurepärases hoos, kirjutab Basket.ee.

HISPAANIA, ACB

Eesti koondislaste Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste tööandja Baskonia (15-13) teenis Euroliigas võidu, kui reedel alistati kodusaalis tabeli viimane Berliini Alba (5-23) 88:71. Kostar viskas Saksamaa klubi vastu 20 minutiga 9 punkti (kahesed 4/5, vabavisked 1/2) ja võttis 4 lauapalli. Lisaks tegi ta ühe pallikaotuse ja ühe vea. Raieste viibis väljakul 10 minutit, kuid ei teinud selle aja jooksul ühtegi pealeviset. Tema kontosse jäi üks resultatiivne sööt ja kaks isiklikku viga. Baskonia on Euroliigas kaheksandal kohal, mis viiks meeskonna play-in turniirile.

Pühapäeval võõrustas Baskonia (13-11) valitsevat Hispaania meistrit Barcelonat (16-8) ja võitis 103:96, lõpetades sellega oma kolme mängu pikkuse kaotusteseeria koduliigas. Kotsar mängis 17 minutit ning kogus selle ajaga 8 punkti (kahesed 4/5, vabavisked 0/1), 4 lauapalli ja ühe vaheltlõike. Lisaks patustas ta veel ühe pallikaotusega. Raieste pääses platsile 5 minutiks, ent kätt valgeks ei saanud (kolmesed 0/1). Tema arvele jäi 2 lauapalli ja üks isiklik viga.

Kristian Kullamäe koosseisust välja jätnud Bilbao jäi FIBA Europe Cupil raskesse seisu. Veerandfinaali avamängus kaotati kolmapäeval võõrsil Varssavi Legiale 64:83. See tähendab, et Bilbao vajab edasipääsuks kodus Poola klubi vastu vähemalt 20-punktilist võitu. Kullamäe jäi mängust kõrvale välismängijate piirangu tõttu. FIBA reeglite kohaselt peab kohtumiseks üles antud 12 mehe seas olema vähemalt viis kohalikku pallurit.

Kullamäe naasis väljakule pühapäeval ning tegi oma hooaja ühe parema esituse Hispaania kõrgliigas. Bilbaod (9-15) see kaotusest aga ei päästnud – võõrsil jäädi 79:87 alla Artur Konontšuki endisele koduklubile Granadale (7-17). Kullamäe viibis platsil 23 minutit, mille jooksul viskas Bilbao edukuselt teise korvikütina 16 punkti (kahesed 5/8, kolmesed 1/3, vabavisked 3/4), noppis 3 lauapalli, andis tiimi parimana 5 söötu ja tegi mängu parimana 4 vaheltlõiget. Lisaks patustas Eesti koondislane 2 pallikaotusega ja tegi ühe vea.

Hispaania kõrgliigas on Baskonia üheksandal kohal ehk esimesena play-off’i joone all, Bilbao asub 11. tabelireal.

ITAALIA, SERIE A

Kaspar Treieri koduklubi Sassari Dinamo (10-12) alistas pühapäeval Itaalia kõrgliigas võõrsil Veneetsia Reyeri (15-7) 78:71. Treier pääses platsile vaid üheks minutiks ning lisaks mänguajale ühtegi teist statistilist näitajat protokolli kirja ei saanud.

Itaalia kõrgliigas pääses üheks minutiks väljakule ka Joonas Riismaa, kelle koduklubi Brindisi (5-17) jäi pühapäeval võõral väljakul 73:81 alla Varesele (9-13). Teisi statistilisi näitajaid eestlane kirja ei saanud.

Tormi Joonatan Metsla vaatas pühapäeval pingilt, kuidas tema koduklubi Pistoia (11-11) sai Itaalia kõrgliigas võõrsil 74:67 võidu Cremona Vanoli (9-13) üle. Metslal on kõrgliiga debüüt seni veel tegemata.

Pistoia jätkab 22 punktiga eelviimasel play-off’i viival ehk seitsmendal kohal. Sassari on 20 punktiga 10. ja Brindisi 10 punktiga viimasel, 16. kohal, jäädes väljalangemistsoonist päästvast 14. kohast nelja silma kaugusele.

SAKSAMAA, BBL

Artur Konontšuki leivaisa Oldenburg (10-13) sai Saksamaa kõrgliigas kindla kaotuse, jäädes laupäeval koduhallis alla Würzburgile (16-6) 76:96. Konontšuk ei pääsenud teist mängu järjest koosseisu. Oldenburg asub liigatabelis 11. kohal ehk jääb hetkeseisuga esimesena play-in’ist välja.

LEEDU, LKL

Leedu kõrgliigas sai kaotuse kirja Carlos Jürgensi tööandja Kedainiai Nevežis (5-15), kes jäi neljapäeval kodus 72:83 alla Mažeikiaile (8-11). Jürgensi arvele kogunes 24 minutiga 6 punkti (kahesed 2/5, kolmesed 0/5, vabavisked 2/2), üks lauapall ja meeskonna parimana 5 korvisöötu. Lisaks patustas ta ühe pallikaotusega ja tegi 3 viga. Nevežis on tabelis eelviimasel, 10. kohal. Play-off’i saavad põhiturniiri kaheksa paremat.

POOLA, PLK

Janari Jõesaare koduklubi Wloclaweki Anwil (18-4) kaotas neljapäeval Poola kõrgliigas võõrsil Lublini Stardile (13-9) 80:88. Jõesaar teenis mänguaega 23 minutit, viskas 5 punkti (kahesed 1/2, kolmesed 1/3), võttis meeskonna parimana 9 lauapalli ja andis 3 tulemuslikku söötu. Lisaks kogunes Eesti koondislase arvele üks pallikaotus ja 2 viga. Tabelis jätkab Wloclawek 40 punktiga esikohal, lähim jälitaja jääb kahe punkti kaugusele.

BELGIA, BNXT LEAGUE

Belgia-Hollandi liiga eliitdivisjonis teenis Matthias Tassi koduklubi Oostende (2-0) kolmapäeval võõrsil 83:73 võidu Den Boschi Heroesi (1-1) üle. 22 minutit platsil veetnud Tass viskas 10 punkti (kahesed 5/7), võttis 2 lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu, tegi ühe pallikaotuse ning teenis 4 isiklikku viga. Huvitava faktina võib märkida, et Den Boschi koosseisu kuulus koguni kolm varem Eestis mänginud korvpallurit – hollandlased Thomas van der Mars ja Jito Kok ning lätlane Roberts Štumbris, kes kõik viskasid ka kahekohalise arvu punkte. Kahe vooru järel hoiab Oostende eliitdivisjonis 23 punktiga esikohta.

HISPAANIA, LEB GOLD

Hispaania esiliigas teenis Siim-Sander Vene tööandja Burgose San Pablo (17-6) laupäeval raske võidu, kui alistas kodusaalis alles teisel lisaajal 104:97 Burgose Tizona (16-7). See oli Vene meeskonnale kolmas järjestikune võit. Eesti koondise kapten sai mänguaega 33 minutit, mille jooksul viskas ta 12 punkti (kahesed 2/2, kolmesed 2/5, vabavisked 2/2), hankis 3 lauapalli ja jagas 4 resultatiivset söötu. Lisaks jäi tema arvele 2 pallikaotust ja 3 isiklikku viga.

Jaan Puideti leivaisa Valladolidi Real (15-8) alistas reedel Hispaania esiliigas koduväljakul tabeli viimase Clavijo (3-20) 86:72 ja pikendas oma võiduseeria neljamänguliseks. Puidet kogus 12 minutiga 6 punkti (kahesed 2/3, vabavisked 2/2), ühe korvisöödu ja 2 vaheltlõiget. Protokolli läks kirja ka üks isiklik viga.

Burgos jätkab liigatabelis 40 punktiga teisel kohal, Valladolid on 38 punktiga kaheksas. Teise kuni üheksanda koha meeskonnad pääsevad play-off’i, põhiturniiri võitja tõuseb otse kõrgliigasse.

KREEKA, ELITE LEAGUE

Sten Soku koduklubi Thessaloniki Iraklis (16-10) mängis eelmisel nädalal Kreeka esiliigas kahel korral, saades kirja võidu ja kaotuse. Kolmapäevases kohtumises alistati kodusaalis kindlalt 90:67 Lamia Esperos (11-15). Sokk veetis platsil 27 minutit, mille jooksul kogunes tema arvele 6 punkti (kolmesed 2/3), 3 lauapalli, üks resultatiivne sööt, üks vaheltlõige, 5 pallikaotust ja 2 isiklikku viga.

Soku koduklubi seitsmemänguline võiduseeria lõppes pühapäeval, kui võõrsil kaotati 65:69 tema endisele tööandjale Eleftheroupolile (17-9). Eestlane kogus 33 minutiga 2 punkti (kahesed 0/1, kolmesed 0/2, vabavisked 2/2), võttis 4 lauapalli, andis mängu parimana 7 korvisöötu ja tegi ühe vaheltlõike. Lisaks sai ta kirja 3 pallikaotust ja 4 viga.

Iraklis hoiab tabelis 42 punktiga neljandat kohta.

ITAALIA, SERIE A2

Itaalia esiliigas pidi Mait Petersoni klubi Agrigento Fortitudo (6-21) võtma vastu kuuenda järjestikuse kaotuse – reedel jäädi võõrsil 70:82 alla hiljuti Gregor Kuuba koduklubiks olnud Cento Benedetto XIV-le (12-14). 16 minutit mänguaega saanud Peterson viskas 2 punkti (kahesed 0/3, vabavisked 2/2), hankis 5 lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu, tegi ühe pallikaotuse ning langes 5 veaga pingile.

Karl Markus Poomi koduklubi Rieti Real Sebastiani (17-10) teenis Itaalia esiliigas neljanda võidu järjest, kui alistas pühapäeval võõrsil Bologna Fortitudo (19-7) 76:70. Poom pääses platsile 2 minutiks, mille jooksul statistilisi näitajaid kirja ei saanud.

Rieti hoiab liigas oma grupis 34 punktiga neljandat kohta, mis tagab edasipääsu play-off’i. Samas grupis mängiv Agrigento paikneb 12 punktiga 10. kohal, mis viiks meeskonna väljalangemismängudele.

ITAALIA, SERIE B NAZIONALE

Itaalia tugevuselt kolmandas liigas sai kolmanda järjestikuse kaotuse Karl Johan Lipsu meeskond Chieti (14-14), kes jäi pühapäeval koduväljakul 72:83 alla Faenza Raggisolarisele (15-13). Ainsana kõik 40 minutit platsil viibinud Lips viskas üleplatsimehena 24 punkti (kahesed 6/13, kolmesed 3/5, vabavisked 3/5), hankis tiimi parimana 8 lauapalli ja andis tiimi parimana 7 söötu. Lisaks tegi ta 3 pallikaotust ja sai kirja ühe isikliku vea. Chieti on B-grupis 27 punktiga 11. kohal.

USA, NBA G LEAGUE

Henri Drell ja Windy City Bulls (11-15) pidasid NBA G Liigas lõppenud nädalal kolm kohtumist, võites neist ühe. Esmalt kohtuti kahel korral võõrsil Rio Grande Valley Vipersiga (14-10). Kolmapäeval peetud mäng võideti 111:108. Drell sai mänguaega 32 minutit, mille jooksul viskas meeskonna paremuselt teise skooritegijana 21 punkti (kahesed 5/7, kolmesed 3/8, vabavisked 1/2), hankis tiimi parimana 10 lauapalli, andis 3 resultatiivset söötu, tegi ühe vaheltlõike ja blokeeris ühe viske. Lisaks patustas eestlane 5 pallikaotusega ja tegi ühe vea.

Reedeses mängus saadi aga 110:115 kaotus. Drell viskas 36 minutiga 9 punkti (kahesed 1/4, kolmesed 1/6, vabavisked 2/2), hankis kohtumise edukaimana 14 lauapalli, jagas 5 resultatiivset söötu ja blokeeris ühe vastaste pealeviske, kuid patustas ka 3 pallikaotusega ja tegi 3 viga. Lauapallide osas püstitas eestlane oma profikarjääri rekordi.

Pühapäeval kaotati samuti võõrsil Austin Spursile (13-11) 105:110. Taas 36 minutit mänginud Drell tõi 17 punkti (kahesed 4/4, kolmesed 3/10), olles oma meeskonna paremuselt kolmas korvikütt. Lisaks kanti tema arvele 6 lauapalli, üks resultatiivne sööt, 2 vaheltlõiget, 3 pallikaotust ja 4 isiklikku viga.

Bulls paikneb G Liiga idakonverentsis 14. kohal, play-off’i pääsevad kuus paremat.

USA, NCAA

Kerr Kriisa kodumeeskond West Virginia (9-22) lõpetas NCAA üliõpilasliigas põhihooaja viie järjestikuse kaotusega ning jäi Big 12 konverentsis 14. ehk viimaseks. Eelmisel kolmapäeval kaotati kodus TCU-le (20-11) 81:93. Kriisa viskas 33 minuti jooksul 6 punkti (kolmesed 2/4, vabavisked 0/2), võttis 3 lauapalli, jagas mängu parimana 9 resultatiivset söötu ja tegi ühe vaheltlõike. Lisaks patustas eestlane 3 pallikaotusega ja tegi ühe vea.

Laupäeval saadi aga võõrsil suur kaotus Cincinnatilt (18-13), kellele jäädi alla lausa 56:92. Omadest kõige kauem, 32 minutit väljakul viibinud Kriisa viskas taas 6 punkti (kahesed 0/1, kolmesed 2/6) ja noppis ühe lauapalli. Negatiivse poole peale jäid 3 pallikaotust ja 3 isiklikku viga.

West Virginia hooaeg jätkub sel nädalal Big 12 konverentsi turniiriga, mis peetakse Kansas Citys. Esimeses ringis on vastaseks taas Cincinnati.

Markus Ilver ja Wisconsin (19-12) said NCAA põhihooaja viimasel nädalal kirja võidu ja kaotuse ning lõpetasid Big Ten-i konverentsis viienda kohaga. Neljapäeval oldi kodus 78:66 paremad Rutgersist (15-16). Ilver sai platsile vaid üheks minutiks, mille jooksul jäi isiklik punktiarve avamata (kolmesed 0/1). Ühtegi muud statistilist näitajat ta kirja ei saanud.

Pühapäeval aga mängiti võõrsil NCAA tippude hulka kuuluva Purdue’ga (28-3), kellele kaotati 70:78. Ilver viibis väljakul 9 minutit, kogudes selle ajaga 5 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 1/5), ühe lauapalli ja 2 vaheltlõiget. Lisaks tegi ta ka ühe vea.

Käimasoleval nädalal ootab meeskonda ees Big Ten’i konverentsi finaalturniir Minneapolises. Wisconsin alustab turniiri teisest ringist.

Kaspar Sepa kodumeeskond Valparaiso (7-25) jäi NCAA Missouri Valley konverentsi finaalturniiril pidama avaringis. Neljapäeval St. Louises peetud kohtumises jäädi kindlalt 61:86 alla Belmontile (20-13). Sepp pääses platsile 14 mänguminutiks, aga isiklikku punktiarvet avada ei suutnud (kahesed 0/1, kolmesed 0/2). Eestlase kontosse kogunes 8 lauapalli ja üks resultatiivne sööt, aga ka 2 pallikaotust ja 3 isiklikku viga. Valparaiso hooaeg on sellega lõppenud.

Henri Veesaare meeskond Arizona (24-7) võitis NCAA Pac-12 konverentsi põhiturniiri. Tiitel kindlustati eelviimases mängus, neljapäeval oldi võõrsil kindlalt 88:65 üle UCLA-st (15-16). Laupäeval jäädi aga samuti võõrsil põhihooaja viimases mängus alla USC-le (14-17) 65:78. Pac-12 konverentsi finaalturniir algab sel nädalal Las Vegases, Arizona alustab turniiri veerandfinaalist. Veesaar tänavusel hooajal kaasa ei tee.

EESTLANNAD VÄLISMAAL | ÜPRUS OLI PORTUGALIS OMADE RESULTATIIVSEIM, ASI HOOAEG LÕPPES KORRALIKU ESITUSEGA

Eesti välismaal mängivate naiskorvpallurite tegemisi kajastavas nädala kokkuvõttes saame teieni tuua ainult kahe eestlanna tegemised, kui Greeta Üprus oli Portugali kõrgliigas oma naiskonna resultatiivseim ning Anna Gret Asi andis küll võimsa panuse, aga tema tiimi teekond USA üliõpilasliigas NCAA sai tänavuseks hooajaks läbi, vahendab Basket.ee.

POOLA

Mailis Pokk ja Poznan lõpetasid oma hooaja juba märtsis, kui varasemaks toodud Poola naiste kõrgliiga play-off’is kaotati veerandfinaalis mängudega 0-2 Gorzow Wielkopolski naiskonnale. Gorzow võitis lõppenud nädalal sama skooriga ka poolfinaalseeria põhiturniiri kolmanda Gdynia vastu ning neid ootavad ees finaalmängud põhiturniiri parima Polkowice vastu.

31-aastane Pokk kogus tänavusel hooajal 22 liigamänguga Poola kõrgliigas keskmiselt 28,4 minutit, 10 punkti, 4,1 lauapalli ja 2 resultatiivset söötu. Eestlanna visketabavus oli kahepunktialast 41,5% ning kolmesejoone tagant 41,2%.

PRANTSUSMAA

Eesti koondise tsentri Maaja Bratka jaoks on kahjuks hooaeg vigastuse tõttu lõppenud. Tema kodunaiskond Champagne Basket (6-13) teenis möödunud nädalal tabelisse järjekordse kaotuse, kui kodusaalis jäädi 77:94 alla Mondeville’i (10-9) naiskonnale.

31-aastasel Bratkal jäi 11 liigakohtumisega kirja keskmiselt 25 mänguminutit ning selle ajaga kogus eestlanna 7,8 punkti, 4 lauapalli ja 0,7 vaheltlõiget. Tema kahepunktiviskeid tabasid 44,8- ja kolmesed 39,1-protsendiliselt.

Champagne Basket on kolm vooru enne põhiturniiri lõppu tabelis 10. kohal ning play-off’i neil tänavu praeguse seisuga asja pole.

PORTUGAL

Greeta Üprus ja Ferragudo (3-18) jätkasid Portugali kõrgliigas kaotusega, kui koduplatsil jäädi 70:78 alla Galitose (5-16) tiimile.

Eestlanna mängis 31 minutit ning viskas selle ajaga oma naiskonna edukaimana 18 punkti (kahesed 3/8, kolmesed 3/7, vabavisked 3/3), hankis 7 lauapalli ning tegi ühe vaheltlõike, ühe pallikaotuse ja 4 isiklikku viga.

Ferragudo poolel paistsid silma veel N’Dea Flye 15 punkti, 5 lauapalli ja 4 vaheltlõikega, Evelyn Ovner panustas 13 punkti ja 7 lauapalliga ning Vania Sengo tõi 12 silma ja 7 lauapalli.

Võitjate kõige kasulikum mängija oli 20 punkti ja 11 lauapalli kogunud Teresa Mbornio, 14 silma ja 12 lauapalli sai kirja Whitney Jacob ning Daniela Domingues ja Ines Neto kogusid mõlemad võrdselt 12 punkti ja 6 lauapalli.

29-aastane Üprus on Portugali kõrgliigas 17 kohtumisega kirja saanud keskmiselt 33,6 minutit, 13,1 punkti, 5,5 lauapalli, 1,5 resultatiivset söötu ja 0,6 vaheltlõiget. Kahepunktiviskeid on eestlanna tabanud 43,5- ja kolmeseid 35,8-protsendiliselt.

Põhiturniiri lõpuni on Portugalis veel vaid üks voor ning oma selle hooaja viimase liigakohtumise peab Ferragudo 17. märtsil võõrsil Benfica (15-6) vastu seisus, kus tabeli 12. ehk viimasest kohast neil enam pääsu pole.

ROOTSI

Marta Eleri Jaama ja Södertälje (19-1) said Rootsi kõrgliigas juurde väga domineeriva võidu, kui võõrsil mängiti Sjuharads (6-14) üle koguni 90:42. Eestlanna kaasa ei teinud.

Vaid kaheksakesi mänginud Södertälje poolel hiilgas Klara Lundquist 27 punkti, 17 lauapalli, 4 resultatiivse söödu ja 3 vaheltlõikega. Louice Halvarsson viskas 17 silma.

18-aastase eestlanna keskmised näitajad on 17 kohtumisega olnud 9,9 minutit, 1,4 punkti, 1,7 lauapalli ja 0,6 vaheltlõiget. Jaama kahepunktivisete tabavus on olnud 33,3% ja kolmepunktivisete tabavus 20%.

Rootsis on põhiturniiri jäänud mängida veel kaks vooru ning Södertälje järgmiseks vastaseks 16. märtsil toimuvas matšis on Uppsala (14-6).

ISLAND

Tänavuse hooaja keskel Saksamaa kõrgliigatiimist Leverkusenist lahkunud ja Islandi kõrgliigasse kolinud 24-aastane Eesti koondislane Tea Adams ja tema koduklubi Reykjaviki Valur (9-10) lõppenud nädalal liigamängus platsil ei käinud.

Adamsi Islandi kõrgliiga keskmised näitajad senise nelja mänguga on olnud 32,3 minutit, 20,8 punkti, 7,5 lauapalli ja 4 resultatiivset söötu. Kahepunktivisete tabavus on tal olnud 49% ja kolmepunktivisetel 33,3%.

Islandil on käimas põhiturniiri teine faas, kus tabel on löödud kaheks. Valur heitleb alumise nelja naiskonna hulgas ning nende järgmine matš toimub 12. märtsil, kui võõrustatakse Fjolniri (4-15) naiskonda.. Mõni aeg tagasi loobus edasisest võistlemisest Breidabliki tiim, kellega peetud mängud on kõikide naiskondade saldost kustutatud.

USA, NCAA I divisjon

Anna Gret Asi ja Oklahoma State Cowgirls (14-16) lõpetasid oma tänavuse hooaja dramaatilisel moel, kui Big 12 konverentsi finaalturniiril kaotati teise ringi mängus TCU (20-10) kolledžile 66:68. 39 minutit platsil rassinud Asi kogus selle ajaga 12 punkti (kahesed 4/7, kolmesed 1/2, vabavisked 1/2), 7 lauapalli, 5 resultatiivset söötu ja ühe vaheltlõike ning tegi 4 pallikatust ja ühe isikliku vea.

Anna Gret Asi selle hooaja keskmised näitajad jäid 30 kohtumisega 34,1 minuti, 12,7 punkti, 3,4 lauapalli, 4,6 korvisöödu ja 1,5 vaheltlõike peale. Visketabavus väljakult oli eestlannal 42,9%, sealhulgas kolmesejoone tagant 38,3%.

Marie Anette Sepp ja University of Albany (25-5) võitsid America East konverentsi play-off’is veerandfinaalis NJIT (12-18) ülikoolinaiskonda 57:42. 21-aastane eestlanna platsile ei pääsenud. Poolfinaalis kohtub UAlbany Vermontiga (21-10), kellele veebruari teises pooles jäädi alla 35:67.

Anete Elisabeth Adleri kodunaiskond Boston University (18-11) kaotas lõppenud nädalal tulemusega 40:77 Colgate’i (17-12) ülikoolitiimile ning alanud nädalal kohtutakse Patriot League konverentsi finaalturniiri veerandfinaalis Army (12-16) naiskonnaga. Alates detsembrist raske põlvevigastuse tõttu eemal olnud 20-aastane Adler praeguse info kohaselt sel hooajal enam platsile ei tule.

Johanna Eliise Tederi kodunaiskond Washington State (18-14) kaotas Pac-12 konverentsi finaalturniiril kohe avaringis, kui 44:65 jäädi alla Californiale (18-13). 23-aastane eestlanna jätab jalaprobleemide tõttu tänavu kogu hooaja vahele ning mõni aeg tagasi sai hooaja lõpetanud vigastuse teinegi Washington State’i liider Charlisse Leger-Walker.