fbpx
Close

Tallinna Kalev/TLÜ värske täiendus: naljaga pooleks võib öelda, et Kalevil oli järgmist leedulasest liidrit vaja

-Tadas Pažera | Foto: Raivo Tammus

-Tadas Pažera | Foto: Raivo Tammus

Tallinna Kalev/TLÜ on alustanud lõpuspurti, et murda ennast Paf Eesti-Läti liigas play-offi. Hetkel ollakse 10. positsioonil ning hetkel ollakse 8. kohal olevast Rakvere Tarvast kahe võidu kaugusel. Koosseisuga seni hädas olnud Kalev tõi viimase täiendusena meeskonda endise Leedu U19 koondislase 21-aastase Tadas Pažera (194 cm). Rakvere vastu debüüdi teinud mängumees tõestas, et temast võib klubile palju abi olla. Lisaks Eesti-Läti liigale tuleb silmas pidada ka koduseid kohamänge, kus Kalevil on kaitsta hõbemedal.

Tadas Pažera on noor talent, kes pallinud Kaunase Žalgirise noortetiimis, Leedu koondises ja jõudnud profikarjääri alguseks Klaipeda Neptunasesse. Seal pole seni läbilööki tulnud ning enamasti on pallur pingil istunud (Leedu kõrgliigas sel hooajal 7 mängu, 6,4 minutit ja 1,6 punkti mängus – toim.). Korvpall24.ee tegi pärast kohtumist Tarva vastu mehega intervjuu, milles lahkasime Eestisse tuleku tagamaid, taseme võrdlust Leedu liigaga jpm.

Nagu välja tuli, siis soovitas Pažeral Kalevisse tulla Martynas Mažeika, kes perekondlikel põhjustel liikus ise Kalevist Neptunasesse. Pažera rääkis sellest lähemalt: “Mažeika soovitas tulla ja rääkis sellest meeskonnast vaid hea. Naljaga pooleks võib öelda, et Kalevil oli järgmist leedulasest liidrit vaja (naerab – toim.). Mul oli soov tegelikult mänguaega teenida. Mažeika tuli Neptunasesse ja röövis mu niigi olematu mänguaja ära. Mõtlesin nii, et kui tema ka veel lisandus, siis ma ei saagi enam platsile. Tagaliin on seal tugevalt ülemehitatud. Midagi tuli ette võtta ja mina valisin selleks mängimise Tallinna Kalevis.”

Pažera rääkis, et ülemehitatud tagaliini otsa põrkas ta ka Leedu U19 koondises, kus noormeest kimbutas samuti vähene mänguaeg: “Sinna polnud midagi parata, jällegi tagaliinis olid väga kõvad mehed ees nagu Rokas Jokubaitis ja Dovydas Giedraitis. Eks ma üritan ennast nüüd siin Kalevis tõestada ja väga suuri plaane esialgu seadma ei hakka. Muidugi soovin ennast väga heaks mängijaks arendada, aga praegu hooaja lõpus teen 100% tööd meeskonnale, et võidud tuleksid.”

Küsisime Pažeralt ka siinse taseme kohta võrreldes Leedu liigaga ja noormees ei salanudki, et Eesti-Läti liigaga liitudes tegi ta tasemes sammukese tagasi: “Leedus on ikkagi väga head satsid nagu Žalgiris, Vilniuse Lietuvos Rytas, BC Lietkabelis. Samas, siin saan palju mänguaega ning nagu kuulnud olen, siis võib oodata piisavalt tugevaid mänge.” Praegu on Pažeral Kaleviga plaanid käesoleva hooaja lõpuni. Mis edasi, seda ei osanud ta täpselt öelda: “Enda taseme pealt ei julge Euroliigale veel mõelda…kui saaksin järgmisel aastal Neptunases korralikult mänguminuteid, siis oleks juba hästi. Kõik, mida teha saan on anda endast parim.”

Rääkisime Pažeraga veel noortest eesti korvpallitalentidest ja paar nime julges leedukas välja tuua: “Nii palju, kui näinud olen, siis on Eestil noori talente küll. Esimesena tuleb meelde Kerr Kriisa, kes meil Leedus möllab. Kalevist toon välja kindlasti Ran Andre Pehka, sest ta on peaga mängija.” Pažera lubas, et koos noore Pehkaga murtakse Eesti-Läti liiga play-offi.

scroll to top