fbpx
Close

Optibet Rahvaliiga Põhja regiooni detsembri MVP Markus Keller hindab Dorbeku kaitsetahet ja Curry ründevõimsust

-Markus Keller | Foto: Optibet Rahvaliiga

Optibet Rahvaliiga Põhja regiooni detsembri MVP auhinna sai Haagisemaailma võistkonna ridades palliv Markus Keller, kes kogus eelmise kalendriaasta viimasel kuul Weekend formaadi kolmes mängus kokku 88 silma, mis ühe mängu keskmiseks tegi 29,33 punkti.

Rahvaliiga nimel tegime Markusega ka intervjuu, kus esitasime taas tavapäraseid küsimusi, mida me viimastel hooaegadel Rahvaliiga kuu parimatelt ja hooaja lõpu MVP auhinna võitjatelt ikka küsinud oleme.

Millal ja kuidas Sa hakkasid korvpalli mängima? Milline on lühidalt Sinu mängijakarjäär olnud?

Hakkasin korvpalliga tegelema juba väga väikese poisina, kui käisin alati isa korvpallitrennides kaasas. Eks ma temalt olen saanud selle korvpallipisiku külge. Läksin korvpallitrenni 7-aastaselt, Audentesesse Jaanus Levkoi juurde, kuid väga kaua ma seal ei olnud. Edasi jätkasin treenimist ja mängimist Haabersti Spordiklubis. Sain seal kõvasti trenni teha, mängisin nii endavanustega kui ka mitu aastat vanemate poistega koos. See andis palju julgust ja enesekindlust ning kasvatas mind mängijana. Hiljem olen mänginud paljudes erinevates võistkondades – ka sel hooajal mängin nii Haagisemaailmas kui ka Taltech/UC Rent meeskonnas.

Kuidas sattusid Haagisemaailma meeskonda?

Haagisemaailma meeskonda sattusin läbi kunagise treeneri Ravo Vaga, kes kutsus meeskonda mängima.

Iseloomusta palun enda poolt Haagisemaailm meeskonda, mis on teie tugevused ja mis võiks platsil paremini välja tulla?

Eks meil ole tugevusi kui ka puudujääke, nagu kõigil. Me viskame hästi ja kuna meil on ka mitmed noored kutid meeskonnas, siis oleme küllaltki teravad ja rünnakul agressiivsed. Parandusi saaks teha kaitses, lauapallide blokeerimisel ja rünnakul tuleks veel meeskondlikumalt tegutseda, mis viiks meid rohkemate võitudeni.

Kes on Sinu lemmik korvpallur nii Eestis kui laias maailmas? Miks just need mängijad?

Eestis on mulle alati meeldinud Martin Dorbek ja just tema agressiivsuse kaitses. Ta pressib alati vastaste mängujuhte ja väsitab neid. Sealt tulevad vastastel eksimused, mis lõpevad pallikaotuste ja lihtsate kiirrünnakutega. Ookeani tagant on üheks lemmikumaks nimeks saanud kõigile tuntud Steph Curry, just tema töö-eetika ja mängustiili pärast. Ta oskab hästi kaare tagant visata ja kavalalt viskeid korvi alt lõpetada. Aga see, kui palju vaeva on ta näinud, et selliseks saada, inspireerib mind kõige enam.

Kellega tippkorvpalluritest Sinu enda mängustiil kõige rohkem sarnaneb? Iseloomusta palun ennast kui korvpallurit.

Ma ise kirjeldaksin ennast, kui “number kaks” positsiooni mängija ehk n-ö viskav tagamängija. Mulle meeldib teravust teha, nii endale kui ka teistele viskeid luua ning väga meeldib ka kaare tagant kolmest panna. Samas meeldib mulle mängida meeskondlikult ja panna sööt käima, et leida üles parimal positsioonil olev meeskonnakaaslane ning läbi tiimitöö parima ja lihtsaima lahenduseni jõuda. Kaitses musta tööd meeldib mulle ka teha.

Oletame, et saaksid ühe hooaja profikorvpallurina veeta enda valitud treeneri käe all. Kes oleks see (kuulus) endine või praegune Eesti või välismaa treener, kelle käe all tahaksid selle hooaja teha ning miks?

Mulle on alati sümpaatse treenerina tundunud Tiit Sokk ning hea meelega tahaksin tema käe all mängida ja areneda. Tal on olnud pikk ja edukas karjäär nii mängija kui ka treenerina, usun et tal on palju kogemust ja tarkust jagada. Lisaks ta tundub selline muhe ja rahuliku närviga mees olevat.

Mis on Sinu lemmik korvpallireegel ning millise reegli Sa võimalusel esimese asjana ära muudaksid? Miks?

Mulle meeldib, et mängus olev ründeaeg on just 24 sekundit, see hoiab mängu piisavalt agressiivse ja kiirena, kuid annab ka piisavalt aega, et ühe rünnaku ajal erinevaid kombinatsioone läbi teha ja õigel ajal viskele jõuda. Eestis mängides, ei tule kohe ette, mis reeglit ma muuta tahaksin, aga mere taga on minu arust veider reegel time out’ide võtmisel, kus palli valdav meeskond saab seda igal hetkel teha, ka just siis, kui ollakse palliga hädas ja see reegel neid sellest olukorrast päästab.

Kui saaksid ühes mängus olla Eesti meeste koondise peatreener, siis kelle paneksid algviisikus väljakule ning miks just need mängijad?

Kuna Eesti korvpalli tulevik on noored, siis algviisikusse kuuluksid kindlasti Kristian Kullamäe, Kerr Kriisa, Henri Drell, Maik-Kalev Kotsar ja kogemust lisaks Martin Dorbek.

Millega Sa päriselus tegeled?

Päriselus meeldib mulle ennast väljendada söögitegemisega – olen viimased aastad tegelenud nii koka- kui ka pagaritööga.

scroll to top