Teisel poolajal ebaõnnestunud Kalev/Cramo pidi lähikonkurendilt kaotuse vastu võtma

-Aigars Škele ja Mateusz Ponitka | Foto: Siim Semiskar

BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond pidas VTB Ühisliigas pühapäeval ära alanud aasta esimese kohtumise, kui võõrustati Poola klubi Stelmeti Zielona Gorat. Kui avapoolaeg kulges tasavägiselt, siis külalised tegid kolmandal veerandajal vahe sisse ning lõpuks vormistas Zielona Gora 92:70 (18:18, 27:21, 23:13, 24:18) võidu.

Visketabavuses jäi Zielona Gora 49% – 45% peale ja lauavõitlus võideti 36:32 (ründelaud 11:7). Korvisööte jagasid mõlemad meeskonnad võrdselt 20, aga pallikaotuseid kogunes kalevlastel 16, vastastel kõigest kuus. Seejuures ei teinud Kalev/Cramo eest kaasa üks liidritest Kristjan Kitsing ning Martin Paasoja.

Aigars Škele viskas Kalev/Cramo parimana 16 punkti, võttis 7 lauapalli ja andis 5 korvisöötu. Sacha Killeya-Jones ning Janari Jõesaar tõid mõlemad 12 punkti, kellest viimane võttis veel 6 lauapalli. Kyle Vinales järgnes 11 punktiga. Zielona Gora resultatiivseim oli Drew Gordon 21 punkti ja 8 lauapalliga. 19 punkti ja 7 lauapalli lisas Ivica Radic.

“Õnnestumisest jäi palju puudu. Vabadelt kohtadelt visked läksid mööda ja teise poolaja algul ei saanud asju üldse käima. Kolmandal veerandajal lõikasime korralikult näppu. Eilsel treeningul vigastas Kristjan Kitsing hüppeliigest ja temast oleks tänases mängus kõvasti abi olnud. Poolajal ütles peatreener [Roberts Štelmahers], et oleksime ka agressiivsed nagu nemad terve mängu. Neil oli avapoolajal ainult kolm pallikaotust ja me ei survestanud neid piisavalt ning lasime liiga vabalt tegutseda. Järgmises mängus võiks mõõnast üle saada,” rääkis Janari Jõesaar Kanal 12-le antud intervjuus.

Viis võitu ja kaheksa kaotust kogunud Kalev/Cramo paikneb turniiritabelis 13 meeskonna seas kümnendal kohal. Zielona Gora (5-7) on koha võrra eespool. Järgmise mängu peab Kalev/Cramo 20. jaanuaril, kui võõrustatakse Saraatovi Avtodori.