Eesti U18 koondis alistas ka Läti ja läbis BSBC turniiri täiseduga!

-Eesti U18 korvpallikoondis võitis BSBC turniiril esikoha | Foto: Siim Semiskar

Eesti kuni 18-aastaste noormeeste rahvuskoondis alistas Audentese Spordikeskuses peetud Balti mere maade karikaturniiril (BSBC) kõik kolm vastast. Viimases mängus mindi vastamisi Lätiga, kes alistati tulemusega 71:65 (24:15, 17:21, 13:13, 17:16).

Eesti alustas kohtumist hästi ning Kasper Suuroru vedamisel juhiti nelja minuti järel juba 14:4. Seejärel said oma mängu käima ka lätlased ja poolajavileks oli eduseis vähenenud viiele punktile, 41:36.

Kolmanda veerandi alguses pääses Läti korraks ka ühe punktiga ette (42:41), mispeale võttis Eesti peatreener Heiko Rannula aja maha. Seejärel haarasid eestlased juhtohjad uuesti enda kätte ega loovutanud neid enam kordagi. Viimasele kümnele minutile mindi vastu Eesti 54:49 eduseisus ning lähemale kui kolm punkti lätlased enam ei jõudnud.

Eesti koondise resultatiivseim oli Kasper Suurorg, kes viskas oma 20-st punktist 10 esimese nelja minutiga. Tema arvele jäi ka 8 lauapalli ja 4 korvisöötu. Markus Ilver ja Illimar Raiend kogusid kumbki 12 punkti ja 7 lauapalli ning Kristjan Kroos viskas 8 silma ja võttis sama palju lauapalle. Sverre Aav lisas 5 silma.

Läti parim skooritegija oli 16 punkti visanud Noa Viljamsons, kes hankis lisaks ka 10 lauapalli. Kristians Feierbergs toetas teda 12 punktiga.

Eesti koondise parimaks valiti pühapäevases kohtumises kergelt põlvele liiga teinud ja seetõttu 9,5 minuti ning 4 punktiga piirdunud Hugo Toom. Kogu U18 turniiri MVP tuli samuti võitjakoondisest ning selle aunimetuse pälvis mitmete lennukate pealtpanekutega ning paljude täpsete kolmestega vastaseid kostitanud Markus Ilver.

Soome U18 koondis tuli teiseks, Läti kolmandaks ja Rootsi jäi neljandaks.