Riismaa aitas Pistoia noortevõistkonna Serie A finaalturniirile!

-Joonas Riismaa | Foto: Siim Semiskar

Itaalia kõrgliiga ehk Serie A „Next Gen Cup” noorteturniiril alistas Joonas Riismaa koduklubi Pistoia Basketi U18 meeskond viimases alagrupimängus Brescia Leonessa Basketi 67:58 ning pääses edasi kaheksa parema hulka.

Pistoia võitis avaveerandi 20:16 ja juhtis poolajaks 34:27. Viimase veerandaja alguses jõudis Brescia küll korra viigini (51:51), kuid mängu lõpp kuulus ikkagi Pistoiale.

Algviisikusse kuulunud Riismaa viibis väljakul 35 minutit ja viskas oma meeskonna paremuselt teise korvikütina 17 punkti (kahesed 5/13, kolmesed 0/2, vabavisked 7/9). Lisaks kogunes eestlase arvele 3 lauapalli, meeskonna parimana 6 korvisöötu, 4 vaheltlõiget, 5 pallikaotust ja 3 isiklikku viga. Vastased tegid tema takistamisel 9 viga.

Üleplatsimeheks kerkis Riismaa meeskonnakaaslane Riccardo Bassi 18 punktiga.

C-alagrupi võitis täiseduga Reggio Emilia. Nii Pistoia, Bologna Virtus kui ka Sassari kogusid võrdselt kaks võitu ja kaks kaotust, kuid parem punktide vahe andis finaalturniirile viiva teise koha Riismaa meeskonnale. Kaheksa parema võistkonna vahel peetav finaalturniir toimub 13.-16. veebruarini Pesaros.