fbpx
Close

INTERVJUU | Bulgaarias uues rollis olev Devin Harris proovib mängida nagu Rait-Riivo Laane ja igatseb Eesti kohtunikke

-Devin Harris | Foto: fiba.basketball

Igal hooajal käib Eesti klubide eest väljakul mitmeid välismaalasi, kuid enamik läheb neist ühe aasta möödudes uutele jahimaadele. Kui leegionär mängib Eestis mitmel järjestikusel hooajal ja seda veel erinevate klubide eest, on see pigem ainulaadne. Üks mängumees, kes on aastaid nii Rakvere Tarvas kui ka Viimsis siinseid fänne hullutanud, on 31-aastane Devin Harris, kes sel hooajal pallib Bulgaaria kõrgliigas Botevgradi Balkani klubis koos Karl Johan Lipsuga.

Neli hooaega Eesti-Läti liigas kaasa teinud 182 cm pikkune tagamängija esindas kahel esimesel aastal Rakvere Tarvast ning suundus sealt edasi Viimsisse, kus aitas klubil esimesel aastal võita Eesti-Läti liiga hõbeda. Teisel ehk viimasel Viimsi hooajal sai Harris 30 mängus keskmiselt 33 minutiga kirja 15,8 silma, 5,6 lauapalli ja 5,6 resultatiivset söötu. Nüüd mängib ameeriklane koos Viimsis pallinud Karl Johan Lipsu ja Malik Toppiniga ning kannab Bulgaaria klubi Balkani särki. Seni peetud seitsmes Bulgaaria liiga kohtumises on Harris visanud keskmiselt 31,3 minutiga 10 punkti, võtnud 4,6 lauapalli ja jaganud 8,1 korvisöötu.

Korvpall24.ee portaal uuris eestlastele hästi tuttavaks saanud leegionärilt, kuidas ta Bulgaariasse jõudis ja mismoodi juhtus nii, et karjäär jätkus koos senise kamraadi Karl Johan Lipsuga. Samuti saime teada, mis valikud 31-aastasel mängumehel veel laual olid ning kui lähedal oli ta tõsist huvi üles näidanud Keilasse siirdumisele. Muuhulgas rääkisime elust Bulgaarias, hooaja algusest ning meeskonna tugevustest ja nõrkustest. Lisaks puudutasime tema rolli uues võistkonnas ja meeskonnakaaslase Lipsu hetkevormi. Muidugi ei saanud me küsimata jätta, kas ta jälgib veel Eesti-Läti liigas toimuvat ning kui tõenäoliselt võime teda taas Maarjamaal mängimas näha.

scroll to top