fbpx
Close

Viimase viske kangelane Devin Harris: Rain (Veideman) ütles, et andke pall Harrisele

-Devin Harris | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliiga final four’il peeti täna poolfinaalid ja päeva teises mängus olid vastamisi KK Viimsi/Sportland ja Pärnu Sadam. Eesti-Läti liigas oma debüüthooaega tegev Viimsi võitis lõpusekundi viskest 83:81 (17:18, 24:24, 13:16, 29:23).

Mängu alguses oli Viimsi pidevalt mõne punktiga ees, kuid Andris Mistersi vabavise viis Pärnu Sadama kolm sekundit enne avaveerandi lõppu esimest korda juhtima. Poolajapausile mindi samuti pärnakate minimaalses eduseisus, 42:41. Avapoolajal ei kasvanud kummagi meeskonna eduseis kordagi suuremaks kui neli punkti. Kohtumine jätkus tasavägiselt ka pärast vaheaega. Viimsi haaras kolmanda veerandi keskel initsiatiivi, ent Ivo Van Tamme korv tõi neljandiku lõpuks tabloole Pärnu edunumbrid 58:54, kirjutab Basket.ee.

Neli minutit enne mängu lõppu oli Pärnul kohtumise suurim eduseis 70:63, ent Viimsi tuli kiirelt järgi ja Rait-Riivo Laane vabavisked tõid tabloole viigi 70:70. Tema jaoks olid need selle kohtumise ainsad punktid. Seejärel viis Tyler Robersoni korv Viimsi ka juhtima. Mängu lõpp kujunes tõeliseks põnevusetenduseks. Mistersi kaugvise 23 sekundit enne lõppu tõi Pärnu kahe punkti kaugusele 80:78, kuid seejärel tegi lätlane vea Devin Harrisele, kes tabas kahest vabaviskest ühe. Kaheksa sekundit enne lõppu tabas Misters veel ühe kolmese ja seis oli viigis 81:81. Viimsi sangariks kerkis Harris, kes viskas lõpusekundil oma meeskonna võidukorvi.

Võitjate resultatiivseim oli 19 punkti visanud Tyler Roberson, kes võttis ka 8 lauapalli. Ronalds Zakis lisas 18 silma ja 8 lauapalli ning võidukorvi visanud Devin Harris kogus 16 punkti. Karl Johan Lips ja Rain Veideman said mõlemad kirja 10 punkti, neist esimene haaras ka 13 lauapalli. Pärnu meeskonna parim oli 19 punkti ja 8 lauapalliga Troy Barnies, Andris Misters lisas 17 ja Alterique Gilbert 11 silma.

Viimsi visketabavus väljakult oli 48%, Pärnul 36%. Lauavõitluses jäi Pärnu napilt peale 46:45. Pallikaotusi tegi Viimsi 12 ja Pärnu kuus.

Viimsi läheb pühapäeval kell 17.00 algavas finaalmängus vastamisi Riia VEF-iga, kes teises poolfinaalis alistas Ogre koguni 116:55. Pärnu Sadam ja Ogre kohtuvad pronksimängus kell 14.00.

Valdo Lips: see teebki korvpallist korvpalli

“Sellises mängus peab õnne ka olema, eks teised võimaldasid seda õnne meile seekord. Ma olen loomulikult väga uhke meeskonna üle. Super! Kõik need kolm play-off’i mängu on ju olnud ülirasked ja pingelised, aga me oleme vastu pidanud. On tore, et ühel päeval teeb üks mees lõpu ära ja teisel päeval teine,” kommenteeris pärast kohtumist Viimsi peatreener Valdo Lips Inspirale antud intervjuus.

“(Rain) Veidemaniga arutasime enne timeout’i, kui ma polnud veel joonistama hakanud. Veideman pakkus, et las Harris teeb. Me joonistasime nii, et Harris tuleb ja võtab Veidemani käest palli,” rääkis Lips lahti otsustava rünnaku sünniloo.

Lõpuks kiitis Lips ka vastaseid: “Kahjuks üks meeskond peab alati kaotama. Igal juhul tänan Pärnut super mängu eest. See ongi see, mis teeb korvpallist korvpalli nii fännidele kui ka mängijatele.”

Otsustava viske kotti pannud ja Viimsile võidu toonud Devin Harris rääkis vahetult pärast kohtumist: “Tunnen ennast hästi. Mul on nii hea meel olla osa sellest tiimist. Kui me hooaega alustasime, siis teadsime, et tahame fännidele midagi erilist pakkuda. Olen rahul, et oleme suutnud seda saavutada ja jõuda finaalmängu.”

Küsimuse peale, et ka 7-punktilisse kaotusseisu jäädes ei antud alla ning üles-alla kulgenud heitluses oli Viimsil alati vastus olemas, vastas Harris: “See meeskond on selle peale ehitatud. Me lihtsalt jätkame võitlust ja see ongi parim viis meid iseloomustada – me oleme võitlejad.”

Võimaluse eest lõpuvise enda peale võtta tänas ka Harris Veidemani: “Ma pean kiitma Rain Veidemani. (Peatreener) joonistas tegelikult viimase rünnaku Rainile, aga Rain ütles, et ei, andke pall Harrisele. Olen õnnelik, et nad mõlemad usaldasid mind viimast viset võtma.”

Pühapäevase finaali teemal muigas Harris: “Kunagi ei tea, mis finaalis hakkab juhtuma. Kui me võitleme, siis loodetavasti saame tulemuse, mida me tahame.”

Kiire kommentaari andis ka Pärnu tagamees Robert Valge: “See oli valus. Juba oli tunne, et saame oma mängu käima ning saame natukenegi ette. Ühe rünnakuga said nad 7-punktilise edu kustutatud. Tulid kohe tagasi sealt. Kui me ei mängi kaitses nii, nagu peaks, siis meil (mäng) ei toimigi.”

scroll to top