Alexander Madsen pärast Riia VEF-i purustustööd Ogre vastu: meil on motivatsioon laes

-Riia VEF-i peatreener Janis Gailitis ja Alexander Madsen | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas peetakse käesoleval nädalavahetusel final four ehk nelja parema finaalturniir. Riia Areenal kohtusid tänases esimeses poolfinaalmängus Riia VEF ja BK Ogre. Läti pealinnaklubi alistas Ogre koguni 116:55 (26:9, 31:19, 31:4, 28:23) ehk 61 punktiga, mis on selle hooaja suurim võit liigas.

Põhiturniiri võitnud ja veerandfinaalis mängudega 2-0 Tartu Ülikool Maks & Mooritsa alistanud Riia VEF valitses mängu algusest lõpuni. Avaveerand võideti 17 punktiga ja poolajavileks juhiti 57:28, kirjutab Basket.ee.

Kolmas veerandaeg möödus juba täielikult Janis Gailitise hoolealuste kontrolli all ja viimasele kümnele minutile mindi riialaste 88:32 eduseisul. Ogre tabas seejuures kolmandal veerandil mängust vaid ühe korvi. Viimane veerandaeg oli vaid lõpptulemuse vormistamine.

Riialaste poolel jõudsid kahekohalise punktisummani kuus meest, kellest parim oli 23 silma visanud Jalen Riley. Ronald Curry Jr lisas 20 ja Alexander Madsen 18 punkti, Artis Ate ja Kristers Zoriks said mõlemad kirja 14 ning Rayshaun Hammonds tõi 12 silma. Hammonds napsas mängu parimana ka 6 lauapalli.

Ogrel ükski pallur kahekohalise punktisummani ei küündinud. Meeskonna resultatiivseim oli 9 silma visanud Janis Antrops, ühe punkti vähem tõi Matas Jucikas.

VEF-i visketabavus väljakult oli 59 protsenti Ogre 30 vastu, lauavõitluses jäi Riia klubi peale 38:34. Pallikaotusi tegid riialased 11 vastaste 20 vastu.

VEF jõudis sellega Eesti-Läti liiga neljandal hooajal kolmandat korda finaali, kui avahooajal kaotati lõpuks kullamängus kodusele rivaalile BK Ventspilsile ja mullu jäädi alla BC Kalev/Cramole. 2020. aastal jäi hooaeg koroonaviiruse tõttu pooleli.

Teises poolfinaalpaaris kohtuvad omavahel Eesti klubid Pärnu Sadam ja KK Viimsi/Sportland. See kohtumine algab täna kell 19.00.

Alexander Madsen: meil on motivatsioon laes

Pärast kohtumist andis Inspira eetris Siim Raudlale intervjuu VEF-i üks tänavuse hooaja tugitalasid, soomlane Alexander Madsen.

“Esiteks on hea näha rahvast tribüünidel ja loodetavasti saame homseks veel rohkem pealtvaatajaid kohale. Me tulime mängule hea suhtumisega. Loomulikult aitas meid, et Ogre ei suutnud hästi visata. Aga mulle meeldib meie võistkond ja suutsime kaitseplaani ellu viia ja rünnakul tabasime palju viskeid, nii see tuligi.”

“Me oleme heas hoos. Loomulikult Ilja (Gromovši) puudumine jätab jälje, kuna ta on suur osa meie meeskonnast. Aga kui tema on eemal, siis kõik teised peavad veidi rohkem esile astuma. Täna meeldis mulle väga, kuidas Anrijs Miška mängis. See võib-olla ei kajastunud statistikas, aga ta oli oluline osa meie kaitsemängust.”

“Jah, motivatsioon on laes. Selle nimel oleme me kogu hooaja treeninud. Kõik sõltub ühest mängust ja loodame, et tuleme homme samamoodi välja. Aga eks me räägi samad jutud veel täna pärast üle.”