Rapla juba hakkas pronksiseerias juhtrolli haarama, kuid Egert Haller ja Rakvere arvasid teisiti

-Egert Haller | Foto: Siim Semiskar

Paf Korvpalli Meistriliigas läksid teisipäeval pronksiseeria kolmandas mängus vastamisi Rapla Avis Utilitas ja Rakvere Tarvas. Külalised võitsid avaveerandi 23:17, kuid suutsid järgmise kümne minutiga vaid 11 punkti visata Rapla 23 vastu ja nii juhtis kodumeeskond poolajaks 40:34. Kolmanda veerandaja keskpaigaks oli Rakvere end taas 48:46 ette rebinud, aga viimane neljandik algas 57:57 viigiseisult. Tasavägine heitlus jätkus ja eduseis vahetus mitmel korral mõlemale poolele järgneva kuue minuti jooksul. Seejärel tabas Sven Kaldre Rapla poolelt kaks kaugviset, millega viis omad nelja punktiga ette, kuid kahe kolmepunktiviskega vastas ka Egert Haller ning Rakvere tegi veel 6:0 spurdi, millega juhiti 79:71. Raplal õnnestus kaugvisete toel 13 sekundit enne mängu lõppu vahe 77:80 peale vähendada, ent Rakvere sai siiski võidu kätte ja läks pronksiseeriat 2:1 juhtima.

Rapla Avis Utilitas – Rakvere Tarvas 79:82 (17:23, 23:11, 17:23, 22:25)

Visketabavuses jäi Rapla 46% – 38% peale. Lauavõitluse võitis Rakvere 46:40 (ründelaud 17:8). Korvisööte andis Rakvere rohkem 19:18, vaheltlõikeid tegi enim Rapla 4:3. Pallikaotuseid kogunes mõlemal meeskonnal 11.

Egert Haller viskas Rakvere parimana üleplatsimehena 26 punkti ja võttis 5 lauapalli. Kristaps Gluditis lisas 21 punkti ja andis 7 korvisöötu ning Devin Harris järgnes 13 punkti, 7 lauapalli ja 5 korvisööduga.

Sven Kaldre tõi Rapla poolelt 18 punkti ja hankis 4 lauapalli. Tom Kaldre tõi 13 punkti, 3 lauapalli ja andis 7 korvisöötu ning Roberts Freimanis tegi kaksikduubli 12 punkti ja 11 lauapalliga, kes andis veel 4 korvisöötu. Saimon Sutt sai kirja 11 punkti, 6 lauapalli ja 4 korvisöötu ning Gregor Ilves lisas samuti 11 punkti.

“Läksime avapoolaja lõpus natuke lohakaks. Lasime ründelauapalle võtta ja tuli lohakusvigu. Rääkisime puhkepauside ajal, et ei tahaks neid tagasi lasta, kuid mingi hetk oli 13:0 tehtud. Seeria on olnud koguaeg võrdsete mäng. Lõpus rasked visked läksid meil sisse ja eks see järgmine mäng tuleb samasugune tasavägine. Kindlasti väike väsimus on sees, hooaeg on pikk olnud. Play-off’is kui tunned, et oled väsinud, siis tuleb küsida üks või kaks minutit puhkust ja keegi teine väljakule lasta. See on kasulikum, kui poole kohaga ringi lonkida. Eks tegime eelmisest mängust omad järeldused. Ei tasu korvi all liiga palju aidata. Kui nad liiga palju korvi alla suruvad, siis lasku käia. Lasime viimati Kaldretel viskekontserdi püsti panna ja nüüd tahtsime seda elimineerida. Oli füüsiline ja võitluslik mäng ja arvan, et järgmine mäng tuleb samasugune. Neil on korvi all jõudu meist rohkem, aga pikkadel pole lihtne, kui neile 40 minutit korvi alla palli suruda. Nad ei kesta lõpuni, aga taktikaliselt me midagi ei muuda. Sundisime neid üks ühele mängima, mitte lasta tervel meeskonnal head tuhhi sisse saada. Siin seerias lõpuks otsustab see, kes on rohkem valmis, kes rohkem võitleb ja natuke õnne peab ka olema,” rääkis Egert Haller Inspira vahendusel antud intervjuus.

Järgmise mängu peavad Rakvere ja Rapla ära neljapäeval, 13. mail. Päev varem jätkub finaalseeria Pärnu Sadama ja BC Kalev/Cramo teise omavahelise mänguga.