fbpx
Close

INTERVJUU | Devin Harris Bulgaarias kogetud ebaprofessionaalsusest, Tartuga liitumisest ning turvalistest valikutest korvpallurina

-Devin Harris | Foto: Diana Jesin/TÜASK

Eesti-Läti liigas on tagasi aastaid siin mänginud leegionär Devin Harris, kes alustas hooaega Bulgaarias Balkani klubis koos Karl Johan Lipsuga, kuid pidi meeskonnast pärast peatreeneri vahetust lahkuma. Varem Rakveres ja Viimsis pallinud 31-aastane ameeriklane leidis taas uue koduklubi Eesti pinnalt ning jätkab hooaega Tartu Ülikool Maks & Mooritsa ridades. Korvpall24.ee portaal uuris 182 cm pikkuselt tagamängijalt, mis Bulgaarias ikkagi juhtus ja kuidas sündis otsus naasta Eesti-Läti liigasse ning liituda just Tartuga. 

Mullu Viimsis mänginud Harris sai Eesti-Läti liigas kirja keskmiselt 33 minutiga 15,8 punkti, 5,6 lauapalli, 5,9 korvisöötu ja 2,8 vaheltlõiget. Tänavust hooaega alustas 31-aastane mängumees Bulgaaria kõrgliigas Balkani ridades, kus 14 mänguga jäi tema arvele 25,7 minutiga keskmiselt 8,2 silma, 3,9 lauapalli, 6,6 resultatiivset söötu ja 1,2 vaheltlõiget. Jaanuaris liitus Harris Tartuga ja on seni peetud neljas Eesti-Läti liiga kohtumises visanud keskmiselt 23,5 minutiga 7,5 punkti, võtnud 4,5 lauapalli, andnud 5,3 tulemuslikku söötu ja teinud 2 vaheltlõiget.

Intervjuus meie portaalile rääkis eestlastele tuttav leegionär, miks tema ja Karl Johan Lipsu teeneid enam Bulgaarias ei vajatud, milliseid emotsioone see tekitas, kuidas nägi välja Balkani klubist lahkumine ning kui rahule ta seal veedetud ajaga jäi. Lisaks saime teada, millised pakkumised tal seejärel laual olid, miks ta otsustas just Tartuga liituda ja mis on ameeriklase eesmärgid ülikoolilinna meeskonnaga.

scroll to top