fbpx
Close

Lõpusekundite draama andis Raplale hädavajaliku võidu ja pronksiseeria saatus otsustatakse viiendas mängus

-Roberts Freimanis | Foto: Siim Semiskar

-Roberts Freimanis | Foto: Siim Semiskar

Paf Korvpalli Meistriliigas läksid neljapäeval pronksiseeria neljandas mängus vastamisi Rakvere Tarvas ja Rapla Avis Utilitas. Külalismeeskond Rapla oli seerias 1:2 kaotusseisus ja Rakvere võit tähendanuks sellel hooajal medaliteta jäämist. Avaveerandi võitis Rapla 18:16 ning samuti järgnevad kaks veerandaega, millega oli Rakvere viimaseks neljandikuks jäänud seitsme punktiga kaotusseisu. 1.28 enne lõppu õnnestus aga Rakverel seis 71:71 peale viigistada ning 11 sekundit enne lõpuvilet tegi Rapla mängumees Saimon Sutt tagasimängu, mis andis palli kodumeeskonnale. Devin Harriselt võeti aga pall ära ja Sutt sai vabaviskejoonelt omad 73:71 juhtima viidud. Rakvere enam viigistada ei suutnud ja Roberts Freimanis vormistas Rapla poolt vaadatuna lõppskoori 74:71.

Rakvere Tarvas – Rapla Avis Utilitas 71:74 (16:18, 19:23, 17:18, 19:15)

Visketabavuses jäi Rapla 43% – 38% peale ja lauavõitlus võideti 48:27 (ründelaud 16:5). Korvisööte andis Rakvere rohkem 18:15 ja vaheltlõikeid tehti samuti rohkem 7:5. Pallikaotuseid kogunes Rakverel 9, Raplal 14.

Roberts Freimanis viskas Rapla parimana 16 punkti ja võttis 3 lauapalli. Saimon Sutt lisas 14 punkti ja 6 lauapalli ning Sven Kaldre kogus 13 punkti, 3 lauapalli ja 4 korvisöötu. Al-Wajid Aminu nimele jäi 12 punkti ja 9 lauapalli.

Rakvere poolelt tõi Renato Lindmets 18 puntki ja andis 3 korvisöötu. Devin Harris järgnes 16 punkti, 5 lauapalli, 8 korvisöödu ja 4 vaheltlõikega ning Kristaps Gluditis sai kirja 10 punkti, 4 lauapalli ja 3 korvisöötu.

“Lõpus (pärast Saimon Suti pallikaotus) oli tähtis pall kätte saada ja normaalne viskekoht tekitada või vabavisked teenida. Saime selle ja oli täiesti okei. Sai toonitatud, et lauavõitlus võttis eelmises mängus meid rajalt maha. Oli algusest peale näha, et suutsime seal nüüd domineerida. Mingil hetkel said nad aga teise võimaluse punkte ja panid visked ka kotti. Renato Lindmets üllatas meid kõvasti. Ei oskagi öelda, kas hakkame lohakalt mängima või ei täida mängujoonist, kuid hakkame üks ühele punnima ning see on meid mõõna viinud. Pärast sellist mängu on keeruline süvaanalüüsi teha, homme jälle. Nüüd on kõik tahtmise taga – kes suudab hoida selgemat pead. Lõpus oli mitu korda näha, et tulid rasked ja kehvad otsused,” rääkis Sven Kaldre Inspira vahendusel antud intervjuus.

Rapla ja Rakvere peavad pronksiseeria otsustava kohtumise ära reedel, 14. mail.

scroll to top