fbpx
Close

26-aastane vasakukäeline “kõrgliigaveteran” jätkab TalTechi ridades

Avatar
-Oliver Metsalu | Foto: Siim Semiskar

TalTechi korvpallimeeskond teatas reedel, et ka uuel hooajal jätkab nende ridades 26-aastane ja 196 cm pikkune vasakukäeline ääremängija Oliver Metsalu.

Metsalu on väga kogenud kõrgliigamängija, kui mees tegi meistriliigas debüüdi juba hooajal 2008/09, kui pallis Rakvere Tarva eest viies kohtumises. Tasub mainida, et tolle hooaja detsembris täitus Metsalul 15. eluaasta ehk siis hooaja alguses oli ta vaid 14-aastane. Kui kõrgliigaaastaid lugeda, siis võib alles 26-aastase mehe kohta juba hakata kasutama sõna veteran.

Rakvere võistkonnas mängis Metsalu kuni aastani 2013, kui siirdus Raplasse. Järgnes kolm hooaega Rapla särgis, kuniks 2016/17 naasis Metsalu Tarvasse. Kogu hooaega ääremängija Rakveres aga ei pallinud, kui vahetult enne üleminekute sulgumist läks ta omakorda tagasi Rapla tiimi.

2017/18 oli see hooaeg, kui Metsalust sai TalTechi ehk tol ajal veel TTÜ KK mängija. Kohe esimesel aastal kerkis mees üliõpilastiimi üheks kandvaks jõuks, kui tõi kõrgliigas 28 mängus saadud keskmiselt 28,5 minutiga 10 punkti ja 4,3 lauapalli.

Järgneval kahel hooajal on Metsalu roll TalTechis vaikselt kasvanud ning lõppenud hooajal kogus korvi all väga osavate liigutustega vastaseid ette võttev ääremängija 20 mänguga keskmiselt 27,4 minutit, 12,3 punkti, 6 lauapalli, 3,2 resultatiivset söötu ja 1 vaheltlõike.

TalTechi korvpallimeeskond on järjest oma uue hooaja koosseisu avaldamas. Seni on teatavaks tehtud kogu treeneritebrigaad eesotsas Kris Killinguga, uue tugeva täiendusena pikaaegne Eesti koondislane Indrek Kajupank ja juba tuttav tagamees Eric Schmalz.

scroll to top
Inline
Inline