fbpx
Close

Kristjan Kitsingut seostatakse eurosarjas palliva Poola kõrgliigaklubiga

Avatar
-Kristjan Kitsing | Foto: Siim Semiskar

Poola spordiajakirjanik Patryk Pankowiak kirjutas neljapäeval oma Twitteri kontol lühisõnumi, mille kohaselt tema linna korvpalliklubi Ostrow Wielkopolski Slam on huvi tundmas Eesti korvpallikoondise ääremängija Kristjan Kitsingu vastu.

“Endiselt välistugevduste kontekstis rääkides olen kuulnud selliseid nimesid: Maxime De Zeeuw ja Kristjan Kitsing,” tõi Pankowiak sotsiaalmeedias lisaks meie 29-aastasele ja 206 cm pikkusele kolmesesnaiprile välja ka kauaaegse Belgia koondise 33-aastase ja 213 cm pikkuse suure ääre nime.

Edela-Poolas asuva 72 364 elanikuga Ostrow Wielkopolski linna korvpalliklubi asutati küll juba 1947. aastal, aga kõrgemasse seltskonda tõusti esmakordselt hooajal 2015/16. Hooajal 2016/17 võideti liigas pronksmedalid ja aasta hiljem hõbedased autasud.

Lõppenud hooajal oli Ostrow Wielkopolski Slam koroonaviiruse poolt tingitud mängude katkestamise hetkel 10 võidu ja 12 kaotusega 9. kohal.

Uuel hooajal osaleb Poola klubi lisaks kodusele liigale ka FIBA Europe Cup sarjas, kus Wikipedia andmetel on kvalifikatsioonis hetkel kirjas ka Tartu Ülikooli korvpalliklubi nimi. Väidetavalt on Ostrow Wielkopolski üks nendest klubidest, kes oma osavõttu eurosarjast on ka kinnitanud.

Kristjan Kitsing pallis viimased kaks hooaega Eesti esiklubi BC Kalev/Cramo eest ja kogus VTB Ühisliigas 18 kohtumisega keskmiselt 29,2 minutit, 11 punkti ja 4 lauapalli. Koduses liigas olid mehe numbrid 21,1 minutit, 10,2 punkti ja 3,6 lauapalli.

Kuna poolaka Twitteri postitusest tundub, et Ostrow Wielkopolski Slam valib suurele äärele emma-kumma, kas Kitsingu või De Zeeuw’i, siis toome välja ka belglase numbrid. Viimased kaks hooaega Hispaania kõrgliigaklubis Obradorio pallinud mängumees oli viimasel hooajal oma klubis vahetusmeheks, kui 21 kohtumisega kogus keskmiselt 10,8 minutit, 3,5 punkti ja 2 lauapalli.

scroll to top
Inline
Inline