Revanš jäi saamata, Eesti kaotas Soome vastu ka korduskohtumise

-Eesti korvpallikoondis | Foto: Siim Semiskar

Eesti korvpallikoondis kaotas Soome vastu teise järjestikuse sõpruskohtumise, kui Lohjal asuvas Susi treeningkeskuses jäädi põhjanaabritele alla 67:75 (18:15, 16:19, 13:25, 20:16).

Mängu algus oli veidi rabe, kuid Kregor Hermeti ja Sander Raieste tabavatest kaugvisetest mindi juhtima 14:10 ja avaveerandi lõpuks oldi kolme punktiga ees. Negatiivse poole pealt vigastas esimesel veerandajal selga kaitse tugitala Martin Dorbek, kes täitis täna Siim-Sander Vene puudumisel ühtlasi ka kapteni rolli.

Teisel veerandil kaldus initsiatiiv taas väljakuperemeeste poolele ja kaks minutit enne avapoolaja lõppu oli Eesti viie punktiga kaotusseisus. Seejärel tabas aga Siim-Markus Post kaks vabaviset ja ühe kolmese, tuues poolajapausiks tabloole viiginumbrid 34:34. Eesti resultatiivseim esimesel poolajal oli Raieste, kes kogus seitse punkti ja sama palju lauapalle. Soome parim oli 21-aastane Elias Valtonen kaheksa punktiga.

Kolmas veerand kuulus juba selgelt Soomele. Veerandaja keskpaigaks 38:51 taha jäänud Eesti jõudis seejärel küll kuue punkti kaugusele, ent enne viimast kümmet minutit oldi siiski 47:59 kaotusseisus. Viimasel veerandajal pääses Eesti Kerr Kriisa vabavisete järel veel vaid nelja punkti kaugusele, kuid siis lubati soomlastel taas vahe suuremaks kasvatada.

Eesti parimaks korvikütiks kerkis Kerr Kriisa, kes viskas 14 punkti ning andis kaaslastele kaks resultatiivset söötu. Negatiivse poole pealt tegi 19-aastane mängujuht viis pallikaotust. Kahekohalise punktisummani jõudsid ka Kregor Hermet 13 ja Sander Raieste 11 silmaga. Raieste nimele jäi ka kogu mängu parimana üheksa lauapalli. Rauno Nurger lisas kaheksa, Siim-Markus Post seitse ja Henri Drell kuus punkti.

Soome resultatiivseim oli lõppenud hooajal USA üliõpilasliigas Arizona State’i ridades mänginud Elias Valtonen, kelle arvele kogunes 14 punkti, neli lauapalli ja kaks korvisöötu. Alexander Madsen toetas teda 12 punkti ja kuue lauapalliga.