fbpx
Close

Nurger ja Hermet saavad uuel hooajal mõõtu võtta Himkiga liitunud endise NBA staariga

Avatar
-Greg Monroe | Foto: imago images/Lackovic/Scanpix

VTB Ühisliigas mängiv Venemaa suurklubi Moskva regiooni Himki teatas neljapäeval ametlikult, et uueks hooajaks liitub tiimiga endine NBA täht ja mullu Euroliigas säranud Greg Monroe.

2010. aastal Georgetowni ülikoolist 7. valikuna NBA-sse võetud Monroe pallis esimesed viis hooaega Detroit Pistonsis ning esindas seejärel nelja hooaja jooksul Milwaukee Bucksi, Phoenix Sunsi, Toronto Raptorsit, Boston Celticsit ja Philadelphia 76ersit.

Kuigi viimastel hooaegadel tõi praegu alles 30-aastane mees oma keskmiseid näitajaid oluliselt alla, siis kogu senise NBA karjääri keskmised numbrid on Monroel väga korralikud 13,2 punkti, 8,3 lauapalli, 2,1 resultatiivset söötu ja 1,1 vaheltlõiget mängus.

Koroonaviiruse tõttu enneaegselt lõppenud eelmisel hooajal tegi Monroe oma debüüdi Euroopas, kui esindas Euroliigas mänginud Saksamaa klubi Müncheni Bayerni. 28 kohtumisega tõi Monroe Euroliigas keskmiselt 23,7 minutiga 12,9 punkti, 6,8 lauapalli, 2,5 söötu ja 1,3 vaheltlõiget.

Kuigi Monroe oli ka NBA tasemel igapäevane kaksikduubli oht, siis tema suurimateks nõrkusteks peetakse kesist kaitsemängu ja kohati liigset passiivsust.

Kui koroonaviirus plaane ei riku, siis saavad uuel hooajal Monroega korvi all mõõtu võtta BC Kalev/Cramo poolt värskelt palgatud Eesti koondislased Rauno Nurger ja Kregor Hermet.

scroll to top
Inline
Inline