fbpx
Close

BC Kalev/Cramoga liituv Rauno Nurger: VTB Ühisliiga on minu jaoks samm edasi

Avatar
-Rauno Nurger | Foto: Siim Semiskar

BC Kalev/Cramo alustab uue hooaja mängijate tutvustamist Eesti koondise 26-aastasest tsentrist Rauno Nurgerist, kes naaseb üle pikkade aastate taas mängima kodumaale.

Keilast pärit 208 cm pikkune mängumees pallis Eesti meistriliigas viimati 2012/13 hooajal, kui esindas Rapla meeskonda. Seejärel siirdus mees keskkoolikorvpalli mängima ookeani taha Sunrise Christian Academy ridadesse.

Seejärel ootas noormeest ees neli aastat USA ülikooliliigat NCAA, kus ta õppis ja mängis Wichita State’is. Nurgeri statistiliselt parimaks hooajaks kujunes 2016/17 ehk kolmas aasta, kus ta pääses 36 mängus viiel korral ka algviisikusse. Ajalukku läksid keskmised näitajad 14,1 minutit, 5 punkti ja 2,8 lauapalli.

Nurger sai Wichita State’is pallida teiste hulgas koos hiljutise NBA meistri Fred VanVleeti ja samuti NBA platsidele jõudnud Ron Bakeri ja Landry Shamet’ga.

Profikarjääri alustas hiiglasekasvu eestlane Hispaania esiliigaklubis Huesca, kust siirdus eelmiseks hooajaks samal liigatasemel pallinud Breogani ridadesse. Koroonaviiruse poolt katkestatud hooajal jäi Nurgeri nime taha 24 kohtumist ja keskmiselt 19 minutit, 7,2 punkti ja 4 lauapalli.

Esimesed kommentaarid Korvpall24.ee portaalile andnud Nurger tõi Kalev/Cramosse siirdumise põhjustena välja erinevate aspektide koosmõju. “Põhjuseid on mitmeid, alustades VTB Ühisliigast, mis on minu jaoks samm üles. Samas oli ka pakkumine parem kui välismaalt sain. Ma pole ka seitse aastat kodumaal pikemalt kui kaks kuud olnud ja usun, et nüüd üks aasta Eestimaal mängida pole paha.”

Nurger kinnitas, et piiri tagant oli tema vastu peamine huvi just Hispaania esiliigast, kus ühendust võtsid viis erinevat meeskonda. Pakkumise tegi ka slovakkide Bratislava klubi, kes aga Kalev/Cramoga konkureerida ei suutnud.

“Peatreener (Roberts) Štelmahersiga ma veel rääkinud pole, aga ilmselt saab temaga suhelda sel nädalavahetusel, kui ta Eesti tuleb. Arvan, et mängin Kalevis põhiliselt “number viie” peal ja eks mänguminutid lähevad jagamisele trennides,” vastas Nurger enda eeldatava rolli kohta.

VTB Ühisliiga saab Nurgeri jaoks olema tasemes oluline samm edasi, kuna rinda tuleb teiste seas pista ka Venemaa superklubide Moskva CSKA, Moskva oblasti Himki, Peterburi Zeniidi ja teistega. On reaalne, et Nurger võib uuel hooajal tsentri positsioonil kokku minna mängijatega, kelle hooajapalk on suurem kui kogu Kalev/Cramo eelarve.

“Noo… selline olukord annab alati lisamotivatsiooni. Mul vahel tulevadki paremad mängud siis, kui vastaste tsenter on põhitegija. See kuidagi sunnib mind veel rohkem töötama, eriti kaitses. Underdog’i (autsaider – toim.) roll sobib mulle,” rääkis Nurger.

Lõpetuseks küsisime mehe käest, kas ta mõnusat Hispaania kliimat ei hakka taga igatsema, kui Eestis sügisel vihmaseks ja poriseks läheb? “Usun, et hakkan ikka, kui see päike siin kella 15-16 ajal loojuma hakkab,” naeris mängumees. “Aga see ei sega kossu mängimist!”

BC Kalev/Cramo mänedžer Ramo Kask ei varjanud oma rahulolu, et Nurger õnnestus algavaks hooajaks kodumaale tuua: “Muidugi oleme rahul! Soovime ka sel aastal meeskonna komplekteerida võimalikult heal tasemel eestlastega. Hispaanias häid esitusi näidanud Nurgeri näol on tegemist tugeva mängijaga, kes toob meeskonda värsket verd.”

scroll to top
Inline
Inline