Soome agressiivsus lämmatas Eesti, Vene sai vigastada

-Henri Drell ja Eesti korvpallikoondis | Foto: Siim Semiskar

Eesti korvpallikoondis astus selle suve kolmandas kontrollkohtumises võõrsil vastu Soome koondisele ja kaotas suurelt 76:97 (16:33, 14:15, 21:22, 26:27)

Mängud Soomega on mitmeski mõttes erilised. Esmalt seetõttu, et Eesti koondise peatreener Jukka Toijala oli pikka aega Soome koondise pingil abistamas Henrik Dettmanni, kes on Soome koondise tüüri juures 2004. aastast tänaseni. Teisalt sel põhjusel, et mõlemad koondised on saanud sel suvel sarnaselt oma korvpallikodudes rohkelt trenni teha.

Võrreldes mängudega Leedu ja Läti vastu oli Eesti rivistuses toimunud mõningad muudatused. Soome ei sõitnud kaasa Rain Veideman, Kristjan Kitsing ja Janari Jõesaar. Koondisevormi tõmbas selga Mikel Kirves ja oma debüüdi tegi Mikk Jurkatamm.

Tapiolas toimunud mängu algus oli risti vastupidine sellega, mida nägime loetud päevad tagasi Balti Keti Karika mängudes Leedu ja Läti vastu. Kui Tallinnas üllatas Eesti oma vastaseid oma agressiivsusega, siis Soome tegi nüüd sama meie vastu. Kui avaveerandist oli üle poole mängitud, oli eestlastest ainsana punkte visanud kapten Siim-Sander Vene ja Eesti leidis end 7:18 kaotusseisust. Lihtsamaks ei läinud sellest hetkes midagi ja esimese veerandaja lõpuks olid väljakuperemehed ette rebinud 33:16.

Teise veerandaja alguses läks olukord veel hapumaks – Vene vigastas hüppeliigest ja läks koondise arsti Taivo Väärsi hoole alla. Soomest saadud informatsiooni kohaselt õnneks midagi väga tõsist Eesti koondise kaptenil ei juhtunud. Mäng kulges soomlaste dikteerimise all ja vahe püsis 20 punkti piirimail. Esimene poolaeg lõppes seisul 48:29.

Teine poolaeg Eestile tröösti ei pakkunud ja kohtumise lõppedes oli seis tablool 97:76 väljakuperemeestele. Ainsaks positiivseks noodiks oli Mikk Jurkatamme resultatiivne mäng. Lõpuks kogunes tema arvele Eesti parimana 14 silma (kolmesed 4/7). Talle järgnesid Mihkel Kirves 12 ja Rauno Nurger 11 punktiga. Soome poolelt kogusid kahekohalise punktisumma viis meest, kellest kõige tulemuslikum oli Remu Raitanen 15 silmaga.

Homme kohtuvad Soome ja Eesti rahvuskoondised soomlaste treeningkeskuses Lohjal. Mäng algab 19.00