fbpx
Close

Üle kolme aasta Rakvere Tarvasse naasev Sten Saaremäel: oli raske otsus, kuid õige valik

Avatar
-Sander Saaremäel | Foto: Siim Semiskar

Kolmapäeval andis Pärnu Sadama meeskond teada, et 21-aastane ja 187 cm pikkune mängujuht Sten Saaremäel uuel hooajal nende juures ei jätka ning siirdub hoopis Rakvere Tarva tagaliini täiendama.

Saaremäel kinnitas Korvpall24.ee portaalile uudise paikapidavust ja sõnas: “Oli raske otsus, aga usun, et tegin õige valiku. Teised variandid olid jätkata Pärnus või minna TalTechi. TalTechiga olid juba mais-juunis jutuajamised, kuid siis veel otsustasin oodata.”

Rakvere on Saaremäeli jaoks tuttav mängupaik, kui hooajal 2015/16 just Tarvas ta oma kõrgliigadebüüdi tegi. Toona sai noormees üheksas kohtumises mängida keskmiselt 10,1 minuti jagu. Kohe järgmisel hooajal kerkis Virumaa PK kasvandik Tarvas üheks põhitegijaks, kui 32 kohtumisega kogus keskmiselt 23,3 minutit, 6,3 punkti, 2,3 lauapalli ja 1,7 resultatiivset söötu.

Kõik noortekoondised läbi käinud mängujuhi jaoks algas kolm aastat kestnud Pärnu Sadama periood hooajal 2017/18. Individuaalsete numbrite järgi kujunes Saaremäli jaoks Pärnus kõige edukamaks hooajaks koroonaviiruse poolt ootamatult lõpetatud 2019/20. Paf Eesti-Läti liigas kogus tagamees 25 mänguga keskmiselt 18,4 minutit, 6,1 punkti, 1,4 lauapalli ja 1,7 söötu.

Uuel hooajal tahab kõik erinevad noortekoondised läbi käinud Saaremäel Tarvas tublisti mänguaega saada, et endast märk maha saada: “Esiteks tahan mänguaja välja teenida ning mänguliselt end pildile tõsta.”

scroll to top
Inline
Inline