fbpx
Close

Kregor Hermet uuest meeskonnakaaslasest: puukäsi ta kindlasti pole – kui vaja, siis paneb kolmeseid ka sisse

Avatar
-Kregor Hermet | Foto: Siim Semiskar

Tuleval hooajal BC Kalev/Cramo särgi selga tõmbav Kregor Hermet, aitas Eesti koondisel Balti keti karika viimases mängus alistada tulevase peatreeneri juhitud Läti koondise. Hermet tegi korraliku mängu, tuues 17,5 minutiga 6 punkti, noppis 2 lauapalli, andis ühe korvisöödu ja tegi ühe vaheltlõike.

Balti keti karikas sai küll võidetud, kuid Hermet sellest veel eufooriasse ei läinud: “Ma ei ütleks, et see uus reaalsus on, kus me Leedut ja Lätit kogu aeg võidame. Samas usun, et Eesti korvpallis on tulemas ajad, kus publik võib näha väga suuri võite. Töö käib kogu aeg selle nimel. Läheme kõiki võitma ja arvan, et oleme ka suutelised väga paljusid võitma.”

Eriliselt tõi Hermet esile nooremaid pallureid: “Noored on meil vihased! Kerr Kriisa, Henri Drell, Mikk Jurkatamm ja kõik need, kes meil seal korvpallikodus osalised olid. Ma ütlen, et kõik on väga kõvad vennad. Ei ole ka nendel mingit aukartust endast vanemate vastu.” Hermeti meelest saab koondis praegusest U18 meeskonnast paari aasta pärast veel täiendust juurdegi.

Korvpall24.ee küsis Eesti-Läti mängu järgselt kommentaari ka lätlaste ning Kalev/Cramo peatreenerilt Roberts Štelmahersilt, kelle sõnul ei hakka kindlasti Läti regulaarselt Eestile kaotama, see on pigem eestlaste soovunelm. Samas, kui hea saab Läti olema koos NBA-s pallivate superstaaridega ei osanud loots öelda.

Kalev/Cramo tegemistest soovis Štelmahers pikemalt rääkida siis, kui klubiga treeningud pihta hakkavad. Ühe kommentaari peatreener uute mängijate kohta siiski poetas: “Rauno Nurger ja Kregor Hermet on Eesti koondise mehed ning selle pärast on nad ka Kalev/Cramos.”

Korvpall24.ee uuris Hermetilt, kuidas ta on enda tulevase klubikaaslase Rauno Nurgeriga klapi leidnud: “Temaga olen seni kokku puutunud vaid koondise treeningutel ja mängudes. Klapp on hea. Me saame kõik väga hästi läbi siin koondises. Punt on väga ühtne nii platsil, garderoobis kui ka platsi väliselt.”

Hermet arvas, et Kalev/Cramos hakkab ta enamasti mängima suurt äärt ja vajadusel on ka viie peal: “Massi on mul piisavalt ja ei jääks hätta ka suuremate meestega nügimisel.” Korraliku kaugviskajana tuntud Hermet usaldaks kaare taga palli ka Nurgerile: “Puukäsi ta kindlasti pole – kui vaja, siis paneb kolmeseid ka sisse. Aga tema ülesanne on pigem keskpositsioon ja korvi all toimetada.”

Hermet lisas, et Kalev/Cramo soovib saada eestlastest koosneva tuumiku nii hea, kui vähegi võimalik: “Kindlasti räägitakse läbi ka nendega, kes seal eelmisel hooajal olid, sest ega satsi ei saa välismaalastest täis osta. Eesmärgid on jõuda VTB Ühisliigas play-off’i, mingit hinnaalandust seal ei tehta. Koroona mõjutas küll eelarvet, aga see mõjutas kõiki tiime.”

scroll to top
Inline
Inline