fbpx
Close

Kalev/Cramo särgi tõmbab selga ka Kregor Hermet: tundus õige hetk!

Avatar
-Kregor Hermet | Foto: Siim Semiskar

Kui BC Kalev/Cramo alustas uueks hooajaks komplekteerimist Eesti koondise tsentrist Rauno Nurgerist, siis samal lainel ka jätkati, kui reedel öeldi ametlikult välja, et tiimiga liitub rahvusmeeskonna suur äär Kregor Hermet.

23-aastane ja 204 cm pikkune Hermet on Audentese Spordiklubi kasvandik, kes Eesti meistriliigas tegi debüüdi 18-aastasena 2015/16 hooajal Audentese SG/Noortekoondise särgis. Kohe esimesel aastal kerkis noormees korralikult pildile, kui 29 kohtumisega kogus keskmiselt 24,7 minutit, 11,6 punkti ja 4,9 lauapalli.

2016. aasta septembris lahkus Hermet piiri taha, kui allkirjastas lepingu Hispaania esiliigameeskonnaga Forca Lleida. Esialgu põhilised minutid klubi duubelrivistuses pallinud Hermet pikendas kevadel hispaanlastega lepingut ja tõusis teisel hooajal ka esiliigas mängivas põhitiimis suuremasse rolli. Hooajal 2017/18 ehk 20-aastasena olid tema keskmised näitajad Hispaania tugevuselt teisel liigatasemel 32 kohtumisega 16,8 minutit, 5,1 punkti ja 3 lauapalli.

Seejärel läksid Hermetil aga teed Forca Lleidaga lahku ja selleks ajaks juba ka koondiseringi kutsutud mängumees naasis kodumaale ja tõmbas Paf Eesti-Läti korvpalliliigas selga Tartu Ülikooli särgi. Koheselt Tartu üheks liidriks kerkinud Hermet jätkas Tartus ka teist aastat ning koroonaviirusest tingitud hooaja katkestamise hetkel oli ta 22 matšiga kogunud keskmiselt 30,2 minutit, 16,8 punkti ja 5,5 lauapalli. Tolle punktisummaga hoidis ta liiga resultatiivsemate mängijate pingereas 5. positsiooni.

Hermet on viimastel aastatel tõusnud ka kindlaks Eesti rahvuskoondise meheks ning veebruaris peetud EM-valikmängudes Põhja-Makedoonia ja Itaalia vastu tõi ta vastavalt 16 ja 10 minutiga 8 ja 2 punkti. Tänavusel suvel on hea viskega suur äär löönud kaasa korvpallikodu tegevustes ja valmistub väljakule jooksma Balti keti karikaturniiril Läti ja Leedu koondiste vastu.

Esimesed kommentaarid Korvpall24.ee portaalile andnud Hermeti sõnul oli tal reaalne pakkumine siirduda ka piiri taha, kuid Kalev/Cramo jäi selles valikus igati peale: “Oli variant, nagu Rait-Riivo Laanelgi, Rumeeniast. Aga nagu ma juba varem ütlesin, siis Kalev ja VTB Ühisliiga on minu jaoks samm edasi. Balkanile mitteminemise poole kaldusin ka seetõttu, et seal on koroonaviirus siiani päris aktuaalne teema. Kohe, kui Kalev/Cramo huvi üles näitas, tundus see mulle õige aeg ja sobiv hetk, et ennast proovile panna.”

Kui koroonaviirus lubab uut hooaega plaanitud moel mängida, siis ootavad Hermetit Kalev/Cramo särgis sellise tasemega tiimid, kellega tal varem pole võimalust olnud rinda pista. “Nii kõvade klubidega pole ma kindlasti mänginud. Võib-olla saab taseme poolest siia võrdlusesse panna tippsatside vastu tehtud koondisemängud. Klubihooajal selliseid pähkleid pole olnud. VTB on Euroopas kindlasti väga arvestatav liiga, kus osaleb ka Euroliiga klubisid. Saab olema kõva proovikivi, et näha, kui kiiresti mehed seal liiguvad ja kui kõrgele hüppavad.”

Kuigi Ühisliiga oli Hermeti jaoks peamine tõmbenumber, siis ahvatles teda ka võimalus Kalev/Cramoga rünnata Eesti-Läti liiga ja Eesti meistrivõistluste tiitleid. “Mul isiklikult pole siiani Eesti meeste korvpalli meistrivõistlustelt ühtegi medalit õnnestunud võita. Selles plaanis pole mul lisamotivatsiooni vaja. Tahaks tunda, mis tunne on finaalis mängida ja võita. Usun, et meil tuleb suur võidunälg, kuna eelmine hooaeg sai otsa ilma lõppresultaadita. See on kõigi jaoks tõestamiskoht.”

Kalevi peatreeneri Roberts Štelmahersiga pole Hermet isiklikult veel suhelnud, kuid see võimalus võib tekkida juba sel nädalavahetusel, kui mehed saavad kokku Tallinnas toimuval Balti keti karikaturniiril. Eesti ja Läti kohtuvad omavahel pühapäeval ning tolles kohtumises soovib Hermet loomulikult õnnestuda: “Punnitama ei saa hakata, siis ei tule midagi välja. Aga hästi tahaks kindlasti mängida. Esmamulje on tähtis, et treenerile kohe silma jääda. Kindlasti Rauno (Nurger) tahab ka treenerile hea esmamulje jätta.”

scroll to top
Inline
Inline