fbpx
Close

Saimon Sutt koondise tempokast stiilist: mängujoonis on ees, peata kanadena me ringi ei jookse

Avatar
-Saimon Sutt | Foto: Siim Semiskar

Selle nädala lõpus peetavaks Balti keti karikaturniiriks ja järgmise nädala kaheks maavõistluseks Soomega pääses Eesti korvpallikoondise ridadesse ka 25-aastane viskav tagamängija Saimon Sutt. Lõppenud hooajal esimese väliskogemuse kirja saanud tartlane sihib ka algavaks hooajaks lepingut piiri taha.

Korvpall24.ee rääkis 2-meetrise mängumehega teisipäeval rahvuskoondise avatud treeningul, kus saime teada, et huvi on Suti vastu Kesk-Euroopast ja peamiselt talle juba tuttavast Austria liigast tuntud küll ning küsimas on käinud ka kolm Eesti klubi.

Ühtlasi puudutasime ka koondise temaatikat ning üritasime tagamehelt välja pinnida, mitmendaks ta hetkel ennast Eesti koondise viskavate tagamängijate hierarhias peab ja kas ta peab selle kohta ka pingerida.

Oled taas kaasatud koondise ringi, mis sel korral on erinev võrreldes sellega, kui Tiit Soku käe all rahvusmeeskonda pääsesid?

Eks midagi kindlasti on erinev. Treener on uus ja väljavaated on uued, mängujoonis on veidi erinev ja treeningud samuti. Palju noori poisse on juures ja on tunda, kuidas tempo on kõvasti kiirem.

Kuidas Sina 25-aastasena tunned, kas kuulud vanade ja kogenute või pigem noorte hulka? Vanuse järgi jääd justkui täpselt keskele?

Eks ma olengi selline keskmik (Muigab.). Noor ja vana, kuskil seal vahepeal. Mul kogemusi on küll, et saan noori veidi aidata. Samas pole ma ka ise vana mees ja õpin iga päev targematelt midagi uut.

Mängijad on öelnud, et Jukka Toijala mängustiilis on varasemaga võrreldes tempo veidi kiirem. Kas nõustud sellega ja kuidas Sulle see sobib?

Kindlasti nõustun. Mäng on veidi vabam ja rohkem 1-1 peale. Selline kiire jookse-viska mäng. Mulle see sobib.

Aga mingid kokkulepitud asjad ikkagi on? Päris nii ju ei saa, et viis meest jooksevad ja kõik tahavad visata?

Ja-jah, mängujoonis on ees ja kindlad liikumised on kokku lepitud. Peata kanadena me ringi ei jookse.

Rääkides isiklikult Sinust, siis kas uue hooaja plaanidesse hakkab juba selgust tulema?

Hetkel on pigem vaiksem moment. Huvi on tuntud nii välismaalt kui Eestist, aga lepinguni pole veel jõudnud.

Kas välismaalt Austria liiga, kus sa mullu mängisid või midagi muud?

Paar klubi on Austriast, aga minu jaoks uue liigana ka Slovakkiast. Ülejäänud huvitatud klubid on Eestist.

Kes Eesti klubidest Sind jahtimas on?

Tartu Ülikool, Tallinna Kalev/TLÜ ja Pärnu Sadam on hetkel need tiimid olnud.

Kuhu suunas Sa ise kaldud, kas pigem ootad välismaalt sobivat pakkumist või eelistaksid Eestisse jääda?

Pigem ootan ikka välisklubidelt normaalset pakkumist – hea liiga ja head tingimused. Veidi on veel aega ja ega ei tea, mis see koroonaviirus teeb ja millal uus hooaeg kuskil algab. Hetkel on agendiga kokku lepitud, et ootame välismaalt pakkumist ja kui ei lähe õnneks, siis räägime Eesti klubidega juba rohkem.

Kuidas plaan on, kui näiteks Kesk-Euroopas peaksid uued koroonapuhangud tulema, siis äkki ei tahagi välismaale minna ja jääd kindluse mõttes hoopis kodumaale?

Jah, eks väike risk on. Neid mängijaid on küll, kes mõtlevad Eestisse tagasi tulla. Kasvõi (Mihkel) Kirves, kes tuli Pärnusse tagasi. Mõnes mõttes kindla peale minek – saab kodus olla ja tingimused on head. Eks aeg näitab.

Kas loodad ennast Läti ja Leedu mängudega näidata ennast heast küljest nende riikide klubidele?

Jah, miks mitte. Lätis ja Leedu on väga kõvad meeskonnad. Oleks hea eesmärk endale seada, et teha nende koondiste vastu head mängud ja näidata, milleks võimeline olen.

Eesti koondises on neljaks mänguks kaasatud suur hulk mehi. Kui palju loodad Sina nendes kohtumistes mänguaega teenida?

Mängijaid on tõesti palju ja minu positsioonile on ka kõva konkurents. Annan trennis endast parima ja loodan näidata, et väärin mänguaega. Palju ma lõpuks minuteid saan, oleneb treenerist. Loodan, et ikka igas mängus saan natukene.

Konkurentsist rääkides, kas treeningul silmanurgast jälgid ka, kuidas Sinu positsiooni mängijatel parasjagu asjad õnnestuvad?

Ikka, jah, sest me trennides katame üksteist ja 1-1 olukordades on hea tunne, kui ära teeb. Või vastupidi, kui mulle ära tehakse, siis on jama ja ikka vaatad, et kas treener nägi ja valib nüüd äkki teise mehe (Naerab.). Oma positsiooni mängijatega võitlus pidevalt käib.

Kas Sul on kodus seina peal nimekiri, mitmes Sa oma positsiooni mängijatehierarhias oled?

Ei, päris nii pole (Naerab.).

scroll to top
Inline
Inline