Eesti koondis alistas ka Läti ja jättis koduse turniiri võidu koju!

-Eesti korvpallikoondis | Foto: Siim Semiskar

Eesti korvpallikoondis alistas Balti keti karika viimases mängus Läti 84:67 (24:9, 12:21, 24:18, 24:19) ning kindlustas sellega turniirivõidu.

Peatreener Jukka Toijala tegi võrreldes esimese mänguga Leedu vastu koosseisus kaks vahetust, tuues Rait-Riivo Laane ja Robert Valge asemel meeskonda Martin Dorbeku ja debütandi Siim-Markus Posti.

Eesti haaras initsiatiivi kohe mängu alguses, minnes avaveerandil 15 punktiga juhtima. Seejuures ei teinud Eesti esimese kümne minuti jooksul ühtegi pallikaotust. Teisel veerandajal tabas eestlasi mõõn ja poolajaks oli eduseis kahanenud vaid kuuepunktiliseks, 36:30.

Kolmanda veerandaja alguses tõi Artjoms Butjankovs Läti vaid nelja punkti kaugusele, aga lähemale lõunanaabrid enam ei jõudnud. Veerandi teine pool kuulus selgelt Eestile ning enne viimast kümmet minutit juhiti juba 60:48. Viimasel veerandil eestlased Lätit enam ohtlikult lähedale ei lasknud.

Ühtlaselt mänguaega jaganud Eesti resultatiivseimaks kerkis Henri Drell, kelle arvele kogunes 16 punkti ja kolm lauapalli. Koondise kapten Siim-Sander Vene viskas 15 punkti ja võttis mängu parimana kaheksa lauapalli. Janari Jõesaar lisas 10 punkti, Kerr Kriisa ja Rauno Nurger said mõlemad kirja kaheksa ning Sander Raieste ja Rain Veideman tõid kumbki seitse silma.

Läti koondise parim oli lõppenud hooajal Venemaa esiliigaklubis Jekaterinburgi Uralis mänginud Arturs Ausejs, kelle nimele jäi 18 punkti, kaks lauapalli ja kolm resultatiivset söötu. Artjoms Butjankovs lisas 14 punkti ja kuus lauapalli.

Lauavõitlus jäi viiki 45:45 (sh ründelauad 16:14 Eestile), pallikaotusi tehti vaid seitse Läti 17 vastu.

Eesti koondise suvi jätkub sõprusmängudega Soomes. 29. juulil kohtutakse põhjanaabrite esindusega Tapiolas ja 30. juulil Lohjal.