fbpx
Close

Võidukas Toijala: pean teadma mängija iseloomu ja tema tugevusi, et mängida võitvat korvpalli

Avatar
-Jukka Toijala ja Eesti korvpallikoondis | Foto: Siim Semiskar

Eesti korvpallikoondis alistas Balti Keti Karika viimases mängus kindlalt Läti koondise ja jättis võidukarika koju. Pärast mängu andis Inspira telekanali vahendusel oma kommentaarid koondise peatreener Jukka Toijala.

”See on normaalne, et suve teine mäng kulgeb nagu ameerika mäed. olid mõned väga head momendid, samas kaotasime paaril korral keskendumise. Seda juhtub ja väga hea, siis saame sellest õppida. Mulle meeldib mängijate intensiivsus, millega nad tööd teevad,” olid koondise peatreeneri esimesed muljed pärast suurte tõusude ja mõõnadega mängu.

Kui esimesel veerandajal tegi Eesti Lätiga seda, mis ise tahtis, siis suur mõõn ootas väljakuperemehi ees teise veerandaja alguses. ”Ma arvan, et meil polnud piisavalt kannatust rünnakul. Meil oli palju energiat, aga kiirustasime liialt rünnakul. Teisel pool väljakut kaitses kaotasime paar korda vastaste viskajad ära ja nad karistasid meid kohe ära. Arvan, et nad tabasid 2. 3. ja 4. veerandaja alguses kuus kolmest,” nägi Toijala mõõna peamise põhjusena keskendumise puudumist.

Peatreener ei soostunud veel vastama küsimusele, kas keegi suutis teda hoolealustest üllatada: ”Ma pean veel analüüsima videost, hetkel on võib-olla vara öelda. Meil on noored mängujuhid, kes on enesekindlad ja toovad mängu agressiivsust.”

”Loomulikult me õpime iga kord, kui kokku saame, üksteise kohta midagi,” Andis peatreener mõista, et teineteise tundma õppimine käib täie auruga. ”Me pole koos olnud veel piisavalt, et kõike teada. Ma õpin mängijatelt. Pean teadma mängija iseloomu ja tema tugevusi, et mängida võitvat korvpalli.”

Kehvas viskepäevas ei näinud loots midagi hullu: ”Ma arvan, et ka see on normaalne sääraste mängude puhul. Ma olen väga rahul, et olime kaitses keskendunud. Halbu viskepäevi tuleb ikka ette, aga hästi kaitstes võid sellest olenemata mänge võita.”

scroll to top
Inline
Inline