Henri ”alley oop” Drell: oleksin tahtnud oma aja maksimaalselt ära kasutada

-Henri Drell | Foto: Siim Semiskar

Eesti koondis alistas Balti Keti Karika raames Läti koondise 84:67. See võit tähendas seda, et turniiri karikas jääb kodukamarale. Läti vastu näitas eestlastest kõige resultatiivsemat mängu Henri Drell, kelle arvele kogunes lõpuks 16 punkti. Kirsiks tordile sündis mängu lõpuhetkedel ilus korv Kriisa ja Drelli kombinatsioonist, kui Leedu mängu kangelaseks kerkinud Kriisa palli korvi kohale riputas ja Drell selle sealt alla vajutas. Ilus ja sümboolne lõpp vingele korvpallinädalavahetusele.

Henri Drell andis Inspira telekanalise omapoolsed kommentaarid seoses kahe eduka mänguga ja enda tulevikuplaanidega.

Teine veerandaeg oli justkui esimese peegelpilt – esimesel võimutses Eesti, teisel ei saadud enam lõunanaabritega toime. Kas võit Leedu üle võis olla veidi uinutav ja oli veidi raske end teiseks mänguks kokku võtta?  ”Ma arvan, et ei olnudki nii raske, sest pärast sihukest võitu on väga hea jälle tulla ja panna ahi sooja. Kuna me võitsime esimese veerandaja päris suurelt, siis ma arvan, et lasime natuke jala sirgu, aga lõpuks panime ikka paremuse maksma,” arvas 205- sentimeetrine noor pallur.

”Mängida kõvasti kaitset edasi ja olla agressiivne korvile. Selle me saime tehtud,” olid Drelli lühikesed kommentaarid selle kohta, mida räägiti poolajapausil riietusruumis. Enda mängus nägi 20-aastane pallur veel arenguruumi: ”Ma ei saa öelda, et rahule jäin, sest oleksin tahtnud oma aja maksimaalselt ära kasutada. Olid mõned möödavisked ja halvad otsused, aga muidu normaalne.”

Igapäevast kluikorvpalli mängis Drell eelmisel hooajal Itaalia meistriliigas Pesaro Victoria Libertase ridades. Ka uue hooaja plaanib Drell Pesaros veeta: ”Hetkel arvan, et on Itaaliasse tagasi minek. Euroliiga treener helistas mulle, kiitis mind, ütles häid sõnu ja ma jäin uskuma seda ja nüüd lähen tagasi.” Koroonaviiruse tõttu pole uue hooaja algus veel Itaalias täpselt paigas:”Praegu ei ole sellest juttu olnud. Esimese mängu kuupäeva osas on plaanid lahtised.” Itaaliasse sõitmine ootab pallurit aga sellest hoolimata ees üsna pea. ”Augusti alguses, nii 5.6 august,” on Drelli reisiplaanid kindlalt paigas.