fbpx
Close

Maik-Kalev Kotsar: Saksamaa liigas on peaaegu igas meeskonnas keskmängijad väga osavad ja atleetlikud

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: Siim Semiskar

Eesti spordifännide suureks rõõmuks kindlustas meeste korvpallikoondis eelmisel esmaspäeval Venemaal Permis pääsu 2022. aasta EM-finaalturniirile. Korvpallipodcasti “Mängumehed” intervjuude sarja 1on1 teises osas oli Siim Raudla vestluskaaslaseks otsustavates valikmängudes Eesti koondise liidriks kerkinud Maik-Kalev Kotsar.

24-aastane ja 211 cm pikkune keskmängija oli kõigis kolmes Permis peetud mängus Eesti koondise põhitegijate seas. Kõige silmapaistvama esituse tegi Kotsar 105:101 võidumängus Itaalia vastu, kui viskas üleplatsimehena lausa 32 punkti. “Terve sats oli väga äge, kõik olid ühtehoidvad ning tahtsid üksteist aidata. Meil on väga hea punt, kus potentsiaali on metsikult ning kokkumäng saab ka vaid paremaks minna,” ütles enne Permis peetud EM-valikkohtumisi koondise eest viimati 2018. aasta suvel mänginud Kotsar.

Eelmine suvi kulus mullu profikarjääri alustanud eestlasel õlavigastusest paranemiseks. “Raske oli vigastusest välja tulla ja mänguvalmis saada. Palliplatsil sai asju hakata tegema alles augusti lõpus. Samas, nii South Carolina kui ka praeguse Hamburgi treeneri filosoofiad on sarnased ja see aitas sisse sulandumisele palju kaasa. Paljud asjad, mida nõudis Frank Martin ülikoolis, nõuab ka Pedro Calles Hamburgis,” rääkis mängumees.

Tänavune Saksamaa kõrgliiga hooaeg on Kotsari jaoks kulgenud edukalt nii meeskondlikus kui ka isiklikus plaanis. “Veidi on ikka üllatav, et Saksamaal hooaeg nii hästi on läinud. Mõned kehvemad mängud on küll ka sisse tulnud, aga suures plaanis on stabiilselt sujunud. Kindlasti on eesmärk jõuda sel hooajal meeskonnaga play-off’i,” sõnas Kotsar, kes on seni kogunud keskmiselt 12,6 punkti ja 5,4 lauapalli mängu kohta. Mõlema näitaja poolest on eestlane oma meeskonnaliikmete seas paremuselt teine.

“Saksamaa liigas on peaaegu igas meeskonnas keskmängijad väga osavad ja atleetlikud. Mulle on seni kõige rohkem meeldinud mängida Odenburgi Rašid Mahalbašici vastu. Ta pole küll kõige liikuvam, kuid ta karistab kõik su eksimused väljakul ära. Bayernis on pikad liikuvamad ja tuleb koguaeg täiega panna ning vastasest agressiivsem olla,” iseloomustas Kotsar vastasmängijaid.

Küsimusele, kas on mõni mängija, keda ta enda eeskujuks peab, vastas Kotsar järgmiselt: “Ise panin umbes aasta tagasi tähele, et ei jälgi konkreetselt ühtegi mängijat, kelle moodi tahaks väljakul asju teha. Ma rohkem vaatan erinevate mängijate individuaalseid omadusi ja üritan kõigilt midagi õppida. See ei pea tingimata olema NBA mängija, vaid võib olla näiteks ka keegi Eesti liigast, kes mingit elementi hästi valdab.”

Enne tänavust hooaega mängis Kotsar neli aastat Lõuna-Carolina ülikooli meeskonnas, kus tema juhendajaks oli tunnustatud ülikoolikorvpalli treener Frank Martin. “Ameerikast lahkudes soovis treener Frank Martin mulle edu ja mainis, et alati võin tema poole pöörduda, kui mul peaks abi vaja minema. Temalt sain eelkõige kõva rutiinitaluvuse, mida õpetasid mulle ka sealsed võistkonnakaaslased, kes tegid väga palju tööd, et jõuda sinna, kus nad tänaseks päevaks jõudnud on,” sõnas keskmängija oma endise treeneri ja meeskonna kohta.

Taseme poolest on Kotsari sõnul Saksamaa kõrgliigat ja Ameerika üliõpilasliigat küllaltki raske omavahel võrrelda. “Saksamaal on kindlasti rohkem kogenud mängijaid. Samas Ameerikas on rohkem noori ja uljaid, kes on valmis kasvõi peaga läbi seina minema. Professionaalsuse osas on mõlemad väga heal tasemel. Ameerikas kipub lihtsalt raha veidi rohkem olema, et taustsüsteemile rõhku panna. Suuresti tagab selle suur vaatajaskond, kuna kui sul käib mänge ikkagi keskmiselt 15000 inimest vaatamas, siis tuleb sealt midagi ka rahaliselt võistkonda tagasi.”

scroll to top