fbpx
Close

Eesti rahvusmeeskond teenis selle suve ainsas kodumängus Henri Drelli juhtimisel veenva võidu

-Eesti korvpallikoondis | Foto: Siim Semiskar

-Eesti korvpallikoondis | Foto: Siim Semiskar

Eesti meeste korvpallikoondis võõrustas neljapäeval kodupubliku silme all Islandi koondist, kelle üle saadi kindel 93:72 (26:17, 24:17, 27:17, 16:21) võit.

Visketabavuses jäi Eesti 53% – 36% peale ja lauavõitlus võideti 48:26 (ründelaud 11:8). Korvisööte andis Eesti rohkem 22:15, vaheltlõikeid tegi enim Island 10:3. Pallikaotuseid kogunes Eestil 17, Islandil 9.

Eesti koondise poolelt käisid väljakul kõik 14 üles antud mängijat, kellest kõik peale Hugo Toomi said ka vähemalt 2 punkti kirja. Resultatiivseimaks kerkis Henri Drell, kelle nimele jäi 17 punkti ja 6 lauapalli. Janari Jõesaar lisas 13 punkti, 5 lauapalli ja 3 korvisöötu ning Maik-Kalev Kotsar kogus 12 punkti ja hankis 11 lauapalli. Kristjan Kitsing tõi 11 punkti.

Islandi kasuks viskas Aegir Thor Steinarsson 16 punkti ja andis 4 korvisöötu. Gudmunder Thorbjarnarson järgnes 11 punktiga ning Elvar Mar Fridhriksson tõi 10 punkti, võttis 4 lauapalli ja andis 5 korvisöötu.

“Kahjuks ei saanud Island kõiki oma põhimehi Tallinna kaasa võtta. Nende vastu polnud siiski lihtne, kuna mängustiilid on erinevad ja neil polnud korvi all pikka poissi. Seepärast oli Maik-Kalev Kotsaril ja Henri Veesaarel veidi keeruline. Hea, et saime siin mängida ja tänud fännidele, kes tulid meid vaatama. Loodan, et saime pakkuda neil 30 minutit head mängu. Proovid motiveerida küll, aga eks mängija vaatab ikka, mis on skoor ja kui vahe on suur, siis pole alati sajaprotsendilist fokusseeritust. Eks pikk paus on olnud viimasest mängust (veebruaris Permis – toim.) ja päeval mõtlesingi, millised süsteemid meil on. Järgmise nädala Soome turniiri puhul on küsimärgid. Pühapäeval või esmaspäeval peaks selguma, kas meil on sinna minek. See pole meist tingitud mure, vaid Soomest,” rääkis Eesti koondise peatreener Jukka Toijala Inspira vahendusel antud intervjuus.

“Üldiselt võib rahule jääda. Viimane veerandaeg oli natuke paha ja lasime jala lõpus sirgu, mida ei tohiks tegelikult lubada. Tegu oli sõpruskohtumisega, millest tuleb 40 minutit maksimum võtta, et kogemusi hankida ja paremaks saada. Põhieesmärkideks oli enda asju korralikult teha, et liikumised toimiksid nii, nagu vaja, ja kõik paneksid täiega. Keskendusime oma tegemistele, mitte sellele, mida Island teeb. Arenguruumi meil veel on ja koostööd annab paremaks saada. Eks see ajapikku tuleb. Enda esitusega väga rahule ei jää, päris paljudes kohtades tuli praaki sisse. Mänguvorm pole parim ja pole eriti saanud viis viie vastu treenida. Rohkem on olnud individuaalset treeningut. Vähemalt võit tuli,” ütles Maik-Kalev Kotsar.

scroll to top