fbpx
Close

“Maskiga mees” Tormi Niits jätkab ka uuel hooajal Rakvere Tarvas

-Tormi Niits | Foto: Siim Semiskar

-Tormi Niits | Foto: Siim Semiskar

Rakvere Tarvas allkirjastas algavaks hooajaks lepingu Tormi Niitsuga. Virulastele juba tuttava ääremängija ennastsalgav tegutsemine ei jätnud eelmisel hooajal külmaks ühtegi Tarva poolehoidjat.

Värskendame siinkohal veidi mälu: Niits sai möödunud aasta novembris peapõrutuse ning koljuluumurru, kuid tuli operatsiooni järgeselt juba kuu hiljem väljakule tagasi. Platsil kandis ta vigastuse kaitseks spetsiaalset sõprade disainitud ja valmistatud näomaski.

Üks Tarva palluri kasutuses olnud maskidest jõudis samuti Eesti spordi- ja olümpiamuuseumi näitusele “Maskid ette!”.

Rakvere Tarva peatreener Martin Müürsepp meenutas, et Tormi Niits oli esimeste hulgas, kellega hakati läbirääkimisi pidama. “Ta vajas natuke mõtlemisaega ja olen väga rahul, et saime selle positsiooni paika,” lausus loots.

“Esialgu me tema kohale ei otsinudki väga kedagi. Juhul, kui ta oleks tõesti ära öelnud, siis pidanuks hakkama sobivat meest piiri tagant otsima.”

Müürsepp nimetas 23-aastase ja ligi kahemeetrise Niitsu tugevatest külgedest rääkides, et Saaremaalt pärit mängumees sekkub jõuliselt lauavõitlusse ning on tõsine treenija. “Vastavalt vajadusele saab teda kasutada nii number “kolme” kui ka “nelja” peal,” lisas peatreener.

Oma kõrgliigadebüüdi juba hooajal 2014/15 Audentese SG/Noortekoondise särgis teinud Niits kogus eelmisel hooajal 19 Eesti-Läti liiga kohtumisega keskmiselt 26,2 minutit, 9,4 punkti, 5,7 lauapalli ja 1,4 korvisöötu. Eestikatel tõi ta 15 matšis väljakul oldud 29,9 minutiga keskmiselt 10,9 punkti, 6,6 lauapalli, 1,6 söötu ja 1,1 vaheltlõiget.

scroll to top