fbpx
Close

Põhja-Makedoonia peatreener: lootsime tõepoolest mängu lisaajale viia, aga Eesti luges meie plaani läbi

-Aleksandar Todorov | Foto: Ekraanitõmmis

-Aleksandar Todorov | Foto: Ekraanitõmmis

Eesti meeste rahvuskoondis kvalifitseerus esmaspäeval taas Euroopa meistrivõistlustele, mis leiab aset 2022. aasta septembris. B-alagrupi viimases valikmängus kohtuti Põhja-Makedooniaga ning mäng kaotati küll 84:86, aga omavahelistes mängudes jäi Eesti peale. Vastaste peatreener Aleksandar Todorov ja võistkonna üks kogenumaid mängumehi Bojan Traijkovsi kiitsid vaatamata napile eemalejäämisele EM-ilt oma võistkonda.

“Kaotasime mängu esimese poolajaga, kui lubasime liiga palju punkte, layupe ja isegi pealtpanekuid. Püüdsime teha midagi, nagu eile Itaaliaga mängus. Lootsime muidugi mängu lisaajale viia, aga nad lugesid meie plaani läbi ja viskasid vabavisked nimelt mööda. Meist sai ainus meeskond selles valiktsüklis, kes kahe võiduga EM-ile ei saanud. Loomulikult olen pettunud, kuid samal ajal väga uhke võistkonna üle. Me suutsime siin ja isegi Tallinnas luua kõva meeskonna. Sellest nüüd aga kahjuks ei piisanud,” rääkis Todorov mängujärgsel pressikonverentsil.

Enne olulist kohtumist oli õhus küsimärk, kas meeskonna võtmemängija Nenad Dimitrijevikj, kes Itaaliaga mängus end vigastas, üldse jookseb platsile. Mees rassis siiski lõpuks 30 minutit ja viskas omade parimana 23 punkti. “Mu jaoks polnud see raske valik, vaid ainus võimalik otsus. Olen tänulik meie meditsiini taustajõududele, et nad suutsid ta mänguks võimalikult valmis panna. See oli finaal ja polnud varianti mitte mängida. On tõsiseid patrioote ja mängijaid, kes armastavad oma riiki ning tema tõestas, et on see, kes peab seda meeskonda kümme või enam aastat juhtima. Ta andis oma parima. See on raske ja valus vigastus. Ta mängis valudes, aga olen tänulik tema otsuse eest,” ütles Todorov.

“Olen ühe asja pärast pettunud: meie võistkonna noored mängijad vajanuks seda EM-i. Algusest peale oli meil aga palju probleeme. Meil oli esimestes mängudes mängijaid puudu ja mõnes teises jäid ka osad eemale. Näitasime aga suurt südant – võitlesime igas mängus ja iga palli pärast. Näitasime, et suudame suurte meeskondade nagu Itaalia, Venemaa ja Eestiga mängida. Püüame mõned pisiasjad korda saada ja tulla uue hingamisega järgmisele valiktsüklile vastu. Meil on meeskonnas kooslus noortest ning ka kogenud mängijatest ja loodame olla osalised ülejärgmisel EM-il,” rääkis Põhja-Makedoonia üks põhimeestest Bojan Trajkovski.

“Mängin oma karjääri lõpuni Põhja-Makedoonia koondise eest. Nüüd veelgi kindlamalt, sest need noored annavad mulle jõudu ja motivatsiooni. Aitan ja toetan neid, mida iganes nad vajavad. Olen siin ja niimoodi tegutsen oma karjääri lõpuni,” lisas 34-aastane Trajkovski.

scroll to top