fbpx
Close

3×3 koondis jätkas Riias MM-i ettevalmistust võidu ja kaotusega

-Ballzy/Tallinn | Foto: Reigo Kimmel

-Ballzy/Tallinn | Foto: Reigo Kimmel

FIBA 3×3 korvpalli MM-iks valmistuv Ballzy/Tallinn nime all mänginud Eesti 3×3 koondis (Maik-Kalev Kotsar, Jaan Puidet, Joonas Järvelainen ja Martin Dorbekut asendav Oliver Metsalu) sai reedel 4-rahvuse 3×3 koondiste treeningturniiril ühe võidu ja ühe kaotuse. Kokku sai Eesti 3 võitu ja 2 kaotust ning 10 võistkonna seas 6. koha.

Reedel võeti 16:20 kaotus vastu alagrupi võitnud Venemaa U23 koondise käest, hilisemas süsteemivälises sõprusmängus saadi suureskooriline 21:7 võit Läti võistkonna Stritbola asociacija tiimi vastu, kus mängisid ka mõned Tallinn Openil osalenud Läti mängijad, kirjutab tanavakorvpall.ee.

Eesti 3×3 koondise peatreeneri Siim Raudla sõnul oli turniiri tase väga tugev: “Tõenäoliselt võiksid sellel osalenud 10 võistkonnast 7 jõuda 3×3 MM-il TOP8 sekka, nende seas ka Eesti tiim, kes jäi kaotusmängudes alla peamiselt kokkumängu oskuste puudumistele.”

Raudla hinnangul mõni nõrgema tasemega 3×3 turniir, kus Eesti oleks ülekaalukalt kõik mängud võitnud, ei oleks Eesti koondisest ja kitsaskohtadest niivõrd head ülevaadet andnud: “Kokkumängu on meil õnneks aega veel lihvida ja seda ei saa hetkel nõuda meestelt, kes vaid 2 päeva on ühe tiimina 3×3 võistlusi pidanud.”

Ainus, mis Raudlale turniirist veidi kripeldama jääb, on asjaolu, et sõprusmängudes ei saanud Eesti mängida Venemaa 3×3 koondise vastu, kes sai turniiril 5 mängust vaid 2 võitu. Viimase kaotuse lisaajal ühe punktiga Ghetto Basketi võistkonna käest, keda Eesti avapäeval alistas.

FIBA 3×3 MM-il ja Riias toimunud treeningturniiril on Venemaa võistkonna liidriks 36-aastane Ilja Aleksandrov, kes ilmselt siiani mäletab 2014. aasta 3×3 Euroopa meistrivõistlusi Bukarestis, kus just Siim Raudla viimase sekundi vise Venemaa võistkonna alagrupi edasipääsejate seast välja jättis.

Esimest korda tänavakorvpalli mängima

Eesti 3×3 koondis on tänaseks kõik trennid ja mängud pidanud vaid sisetingimustes. Laupäev on esimene kord, kui koondis läheb välistingimustes 3×3 formaati harjutama, sest pühapäeval Riias toimuv Ghetto Basketi 3×3 suurturniir, milles osalevad 8 riigi võistkonnad, peetakse just välitingimustes.

Peatreeneri hinnangul ei ole tähtis mitte see, kas mängitakse õues või sees, kuna 3×3 MM toimub sisesaalis, vaid see, et mängijad saaksid tunnetuse kätte Sports Court väljakul, kuna ka 3×3 MM-il mängitakse just sellel. Seetõttu ei välista Raudla, et järgmisest nädalalast saab ilusate ilmade korral Eesti 3×3 koondise trenne näha ka mõnel Tallinna väliväljakul.

Pühapäeval Riias toimuval Ghetto Basketi turniiril osaleb veel 2 Eesti võistkonda – “Mulkide” nime all Kristjan Evart, Illimar Pilk, Renato Lindmets ja Heigo Erm ning “Rent My Skills” tiimis Egert Haller, Fredi Parker ja Andreas Org.

scroll to top