fbpx
Close

3×3 korvpalli proovinud Sten Saaremäel: uue hooaja mängupaik selgub nädala jooksul

-Jaagup Toome ja Sten Saaremäel | Foto: Siim Semiskar

-Jaagup Toome ja Sten Saaremäel | Foto: Siim Semiskar

Sten Saaremäel on mees (21-aastane, 187 cm), kes vaikselt vaeva nähes ja läbi suure töö on jõudnud igal aastal sammukese edasi astuda. Noortekoondistesse kuulunud pallur tõi eelmisel hooajal Pärnu Sadama eest Paf Eesti-Läti liigas keskmiselt 18,4 minutiga 6,1 punkti, võttis 1,4 lauapalli ja andis 1,7 korvisöötu mängus. Hiljuti proovis Saaremäel ka 3×3 korvpalli ära.

Korvpall24.ee oli 25.07 kohal Saaremäeli kodukohas Väike-Maarjas. Nimelt toimus seal 3×3 tänavakorvpalli Eesti meistrivõistluste etapp, kus sponsorid olid väga viisaka auhinnafondi välja pannud. Saaremäeli meeskond pidi veerandfinaalis aga Jelgava satsi 21:15 paremust tunnistama ning suurte rahadeni ei jõudnud. Uurisime kohalikult mehelt, kui palju ta 3×3 korvpalliga varem kokku oli puutunud, kus tuleval hooajal mängima hakkab, mida arvas meie U18 parimatest poegadest ning mis seis tal nende rekamehe lubadega on.

Saaremäel rääkis, et viimati mängis 3×3 korvpalli viis aastat tagasi: “Yes Experience’i tiim võttis ühendust, kuna neil oli mängijaid puudu (Kregor Hermet oli ametis koondise juures – toim.) ning mõtlesin, et miks ka mitte proovida, äkki hakkab meeldima. Minu meelest on see viie aasta jooksul füüsilisemaks muutunud ja lastakse jõulisemalt mängida. See on väga hea, sest näitab kui hästi kossumehed füüsiliselt ja vaimselt nahaalseks mänguks valmis on.”

Saaremäel ütles, et on ka ise just füüsilise osa pealt sammu edasi teinud: “Suvel olen käinud koos füsioterapeudiga (Ott-Erik Kalmus) üldfüüsilist tegemas ja ladunud korraliku põhja alla.” Korvpall24.ee uuris, millise tiimi eest kossumees tuleval hooajal oma head konditsiooni realiseerima hakkab: “Praeguseks olen Pärnu Sadamas olnud kolm aastat. Mul on Eestist mitme tiimiga juttu olnud. Huvi välismaalt pole tuntud.” Väike-Maarja 3×3 etapil mängis Saaremäel peaasjalikult koos mitme Tartu Ülikooli meeskonna palluriga, kuid see ei tähendavat klubi valikul midagi: “Uue hooaja mängupaik selgub nädala jooksul”.

Saaremäel vaatas enne meeste mängude algust Väike-Maarjas ka U18 poiste tegemisi ning leidis, et sellel aastakäigul potentsiaali on: “Eks ole näha, kui kõrgele nad 2-3 aasta pärast jõuavad. Kui Markus Ilveril liha luudele rohkem tuleb, siis kuskil Euroopas ikka läbi lööb.”

Lõpetuseks jõudsime jutuga veokijuhi lubadeni, mida Kristo Saage enne turniiri intervjuus välja tõi: “Võtan Saagelt eeskuju ja teen ära logistiku paberid ning C-kategooria load. Mine sa tea, kunagi võib neid vaja minna. Perekond soovitas ka need paberid ja load ära teha.”

scroll to top