fbpx
Close

Jaan Puidet võitis kaaslaste abiga Väike-Maarjas teist aastat järjest kopsaka auhinnaraha

Avatar
-Väike-Maarja 3×3 etapi võitjameeskond Linnujalad koos korraldajatega | Foto: Siim Semiskar

Laupäeval Väike-Maarjas peetud 3×3 korvpalli Eesti meistrivõistluste järjekordsel etapil mängiti taas mitmeid uskumatult põnevaid matše ning eelmise aasta tiitlit kaitses lõpuks Jaan Puideti juhtimisel mänginud meeskond Linnujalad.

Väike-Maarja mehed panid välja kogu suve ühe võimsama auhinnafondi, kui eliitsarja ehk World Touri võitja viis koju 1000 eurot, teise koha tiim pani tasku 500 ja kolmanda koha meeskond 300 eurot. U18 sarja võitjale oli ette nähtud 500 eurot.

Kuigi Jaan Puidet on sel suvel seni mänginud Bofti meeskonna eest, siis Väike-Maarjas pani mees teist aastat järjest kokku oma tiimi ja teist aastat järjest pandi turniir ka kinni. Lisaks Puidetile oli eelmise aasta võistkonnast kohal ka Riho Suija ja Roland Prii ning neljanda mehena oli kaasatud Oliver Metsalu.

Turniiri tase oli üsna kõrge, kuna juba veerandfinaalis kukkusid välja kolm poodiumi jahtinud tiimi. Tartlaste Yes Experience (Märt Rosenthal, Jakob Tammisto, Patrik Saal ja Sten Saaremäel) jäi 15:21 alla Jelgavale, Kristo Saage meeskond Teamspirit.ee/Ballzy (Renato Lindmets, Kristo Saage ja Mihkel Kurg) kaotas 18:19 Estravanile (Reigo Päkk, Eric Schmalz, Joosep Russak ja Mart Maide) ja Kvartett (Jaagup Toome, Andreas Märtson, Erik Luts ja Jalmar Joosep Saar) sai ülidramaatilise 19:20 lisaajakaotuse Linnujalgadelt.

Just viimati mainitud mäng oli kindlasti selle suve üks põnevamaid, kui Kvartett suutis kohtumise lauapõrkega tabatud kaugviskega lisajale viia. Kahe punktini mängitud lisaaeg oli aga pikalt 1:1 viigis ning kumbki meeskond ei suutnud kuidagi korvi visata. Küll ei tabanud Puidet täiesti vabana korvi alt, küll eksisid mõlemad tiimid vabavisetel. Lõpuks suutsid Linnujalad vajaliku silma siiski kätte saada ja pääsesid nelja hulka.

Poolfinaalidest üks oli väga ühepoolne, kui Linnujalad mängis 21:10 üle Estravani. Teises poolfinaalis läks lõpuni välja tasavägiselt, kuid kolmekesi pallinud KK Viimsi (Egert Haller, Karl-Johan Lips ja Kristjan Evart) võttis peamiselt kaugvisete toel 21:19 võidu. Finaalis sai ilma vahetusmeheta pallinud KK Viimsil selgelt jaks otsa, kui Linnujalad teenis kindla 21:11 võidu ja ühes sellega tšeki tuhandele eurole. Kolmanda koha teenis lätlaste Jelgava, kes sai 22:17 jagu Estravanist.

-Väike-Maarja 3×3 turniiri U18 võitjad Keevitajad koos korraldajatega | Foto: Siim Semiskar

U18 vanuseklassi turniiril läks väga põnevaks alates poolfinaalidest, kus suurfavoriit Keevitajad (Markus Ilver, Kristen Kasemets, Ralf Küttis ja Sverre Aav) alistasid 18:16 Ladujate (Kaur-Erik Suurorg, Artur Evestus, Rasmus Andre ja Riko Feliks Plunt) tiimi ja Helikopter (Kaspar Sepp, Christofer Kalda, Kardo Kilk ja Markus Ladoga) oli 18:17 üle Nordaid B12 (Johannes Ränd, Georg Kask, Julius Kastein ja Marten Trempi) nimelisest meeskonnast.

Finaalis panid Keevitajad oma paremuse maksma numbritega 21:15 ning teenisid peaauhinnaks olnud 500 eurot. Pronksimängus sai Nordaid B12 kindlalt 21:12 jagu Ladujatest.

Korraldajad Raivo Tammus (punase särgiga) ja Thomas Tammus (musta särgiga) tänavad kõiki mängijaid, publikut ja sponsoreid.

scroll to top
Inline
Inline