42 päeva võiduta: kaheksameheline Kalev/TLÜ juhtis, Raley-Ross üritas, kuid Tartu võttis välismaalaste abiga jõuga oma

-Patrik Saal ja Tartu Ülikool | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas toimus kolmapäeval üks mäng, kui Tartu Ülikool Maks & Moorits võõrustas Tallinna Kalev/TLÜ-d- Külalismeeskonnale kuulus avaveerand, kuid poolajaks juhtis Tartu nelja punktiga. Kolmas veerandaeg kulges tasavägiselt, ent kodumeeskond siiski suurendas vahet ja kokkuvõttes võeti kuuepunktiline võit. Sellega pole Kalev/TLÜ täpselt 42 päeva võidurõõmu maitsta suutnud ning kaheksa järjestikust kohtumist on kaotatud. Viimati alistati 28. oktoobril 85:65 TalTech.

Tartu Ülikool Maks & Moorits – Tallinna Kalev/TLÜ 79:73 (15:20, 22:13, 20:17, 22:23)

Visketabavuses jäi Tartu 45% – 40% peale ja lauavõitlus võideti 39:32 (ründelaud 11:9). Korvisööte andis Tartu rohkem 14:11 ja vaheltlõikeid tehti samuti rohkem 7:5. Pallikaotuseid kogunes Tartul 14, Kalev/TLÜ-l 15.

Charles Barton kerkis Tartu resultatiivseimaks 19 punkti ja 4 korvisööduga. Kaksikduubli tegi Tomas Balciunas 17 punkti ja 17 lauapalliga ning Hendrik Eelmäe kogus 14 punkti ja 6 lauapalli. Robin Kivi lisas 11 silma ja 5 lauapalli.

Brandis Raley-Ross tõi Kalev/TLÜ poolelt üleplatsimehena 29 punkti, võttis 7 lauapalli ja andis 5 korvisöötu. Mario Paiste ja Ron Pehka järgnesid võrdselt 10 punktiga, kellest esimene hankis veel 5 lauapalli. Karl-Johan Lips ja Kristen Kasemets said kirja 8 ning Jeremy McLaughlin ja Kent-Kaarel Vene 4 punkti. Nulli peale jäi Emmanuel Wembi ja rohkem mehi Kalev/TLÜ-l mänguks üles antud polnudki.

Paf Eesti-Läti korvpalliliiga jätkub reedel, 11. detsembril, kui vastamisi on Rakvere Tarvas – TalTech ja BK Liepaja – Latvijas Universitate.