Miti tööandja avas hooaja parima mängu teinud Riismaa koduklubi vastu võiduarve

-Joonas Riismaa ja Pistoia Basket | Foto: Pistoia Basket 2000 Facebook

Itaalia esiliigas alistas Arnold Miti tööandja Chieti Basket 1974 külla sõitnud Joonas Riismaa koduklubi Pistoia Basketi tulemusega 83:72, saades ühtlasi hooaja esimese võidu.

Nii korvi alt kui ka kolmepunktijoone tagant 50-protsendilist visketabavust näidanud Chieti juhtis mängu algusest lõpuni.

Mõlemad Eesti pallurid sekkusid mängu vahetusest. Riismaa tegi kaotusmängus oma hooaja seni resultatiivseima esituse, kui viskas 23 minutiga üheksa punkti (kahesed 1/1, kolmesed 2/3, vabavisked 1/1), hankis ühe lauapalli ja andis kaks korvisöötu. Samuti tegi ta neli isiklikku viga.

Mitt sai platsile vähem kui kolmeks minutiks ning lisaks mänguajale ühtegi teist statistilist näitajat protokolli kirja ei saanud.

Chietil on nüüd punases alagrupis kirjas üks võit ja kaks kaotust, millega asutakse kaheksandal kohal. Pistoia sai aga ühe võidu kõrvale kolmanda kaotuse ning on 11. positsioonil.

Eile käis väljakul ka Hugo Erkmaa, kelle koduklubi Trapani pidi võõrsilmängus kaotusekibedust tundma. Tasavägises kohtumises jäädi 83:87 alla Treviglio Blu Basketile.

Erkmaa sekkus mängu vahetusmeeste pingilt ning viibis platsil 20 minutit, mille jooksul kogunes tema arvele seitse punkti (kahesed 2/2, kolmesed 1/2), kolm resultatiivset söötu, üks vaheltlõige, üks pallikaotus ja kolm isiklikku viga.

Itaalia esiliiga rohelises alagrupis mängiv Trapani on turniiritabelis viiendal kohal, olles kogunud kaks võitu ja kolm kaotust.