Kalev/Cramo sai Keene`i ja Jõesaare vedamisel Ühisliiga hooaja avavõidu

-Janari Jõesaar | Foto: Siim Semiskar

Kolmapäeval jätkus BC Kalev/Cramo VTB Ühisliiga hooaeg, kui kodus alistati heitlikult kujunenud kohtumises Minski Tsmoki 88:82 (20:15, 23:27, 16:26, 29:14) ning nopiti kauaoodatud esimene võidupunkt.

Kalevi Spordihallis peetud mängus jäi Cramo avaminutitel 2:7 kaotusseisu, ent värske täienduse Janari Jõesaare vedamisel saadi initsiatiiv peagi tagasi. Hästi sekkus vahetusest ka Rauno Nurger, kes tõi kiirelt 6 silma ning avaveerandaeg lõppes kodumeeskonna 20:15 eduseisul.

Cramo hea hoog jätkus kuni teise veerandaja keskpaigani, mil Marcus Keene`i viis järjestikust punkti kasvatasid väljakuperemeeste edunumbrid juba 38:24-ni. Minski klubi kastanid tõi seejärel tulest välja Toms Leimanis, kes tõi minuti jooksul 8 punkti. Lätlase tegudest innustust saanud Tsmoki lõpetas poolaja 10:0 vahespurdiga ning Kalev võttis pikemale pausile kaasa vaid punktilise paremuse (43:42).

Külalised suutsid kolmanda mänguperioodi alguses käimasoleva spurdi venitada 19-punktini, enne kui Jõesaare kaks korvi Kalevi punktipõua lõpetasid. Cramo oli üha enam raskustes rünnakul loogiliste lahenduste leidmisega ning kuigi vahepeal 8-punktiliseks kosunud kaotusseis mängiti korraks kahe punktini, lõpetas Minski veerandaja taas seitsme vastuseta jäänud punktiga (59:68).

Otsustavat veerandaega kahe tabava kaugviskega alustanud Cramo läks Devin Thomase vabavisete järel taas juhtima (77:76). Punkt-punkti mänguks kujunenud lõpuminutitel tõmbas pikema õlekõrre Cramo, kui Keene tabas 39 sekundit enne lõpuvilet kaugviske seisuks 86:82. Neljandal veerandajal eksimatult vabaviskeid tabanud (10/10) kalevlased võisid kohtumise lõppskoori vormistanud Keene`i vabavisete järel hooaja esimest võitu tähistada.

Marcus Keene tõusis kalevlaste ridades 27 punktiga (kolmesed 5/9) üleplatsimeheks. Suurepärase VTB hooaja debüüdi tegi Janari Jõesaar, kes kogus 26 minutiga 19 silma ja korjas ka 8 lauapalli. Vabavisetel hiilanud Devin Thomas (8/8) kogus 10 punkti ja 8 lauapalli ning mängust eksimatult tabanud Rauno Nurger lisas samuti 10 silma. Sten Soku arvele jäi kohtumise parimana 7 korvisöötu. Tsmoki ridades Cramole enim pahandust teinud Toms Leimanis (kolmesed 5/9) ja ekskalevlane Maksim Salash viskasid kumbki 19 punkti.

Kalendri järgi kohtub Cramo (1-4) järgmises mängus 12. detsembril võõrsil Kaasani Unicsiga (3-3).